Dziesięciu zawodników reprezentować będzie Polskę na 30. Letniej Uniwersjadzie w taekwondo olimpijskim. Dwa lata temu w Tajpej nasi taekwondziści zdobyli trzy medale, sprawiając wielką niespodziankę.

Na drugim stopniu podium w stolicy Tajwanu stanęła Aleksandra Kowalczuk. Również srebro wywalczyła drużyna kobiet w składzie Aleksandra Krzemieniecka, Magdalena Leporowska, Patrycja Adamkiewicz i Hanna Okoniewska, a z kolei z brązowym medalem do Polski wrócił Bartosz Kołecki. – Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam otworzyć worek medalowy dla mojego sportu. Ten medal to taka wisienka na torcie. W końcu mam coś fajnego, czym mogę się pochwalić – mówiła w Tajpej szczęśliwa Kowalczuk. Oby w Neapolu też w kadrze był ktoś, kto „otworzy worek medalowy”.

Kowalczuk w Neapolu nie wystartuje, ale w kadrze jest sporo zawodników, którzy znają  już smak uniwersjady. Do stolicy Kampanii polecą m.in. dwie medalistki sprzed dwóch lat w drużynie Patrycja Adamkiewicz i Magdalena Leporowska. W Tajpej byli także Jakub Posadzy i Mikołaj Szaferski.

Na kogo przede wszystkim liczą trenerzy Waldemar Łakomy i Tomasz Pyciarz? Wśród kandydatów na medale wymienia się Patrycję Adamkiewicz w kategorii -57 kg, która w ciągu ostatniego roku wygrała młodzieżowe ME, w seniorskich ME zdobyła brąz, dokładając do tego kilka miejsc na podium Pucharu Świata i oczywiście mistrzostwo kraju. Spore nadzieje wiążemy też z drużyną mężczyzn.

Trzon kadry stanowią zawodnicy AZS OŚ Poznań i AZS AWF Warszawa. Oba kluby w Akademickiej Reprezentacji Polski mają łącznie dziewięcioro zawodników (AZS AWF Warszawa pięcioro, a AZS OŚ Poznań czworo). Kadrę uzupełnia Karolina Ziejewska z AZS UWM Olsztyn.

Taekwondziści rozpoczną rywalizację w niedzielę, 7 lipca, a ostatni start zaplanowano sześć dni później, na dzień przed zakończeniem Uniwersjady. Areną zmagań zawodników rywalizujących w tej koreańskiej sztuce walki będzie Palazzetto dello Sport w miejscowości Casoria, położonej na północ od Neapolu.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here