Polska sztafeta kobiet 4×400 m zdobyła brązowy medal na zakończenie halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Tuż za podium uplasowała się sztafeta mężczyzn 4×400 m.

Polki w porannych eliminacjach wygrały swoją serię i pewnie awansowały do wieczornego finału. W finałowym biegu utrzymywały się w czołówce, a walka o medale toczyła się do ostatnich metrów. Po raz kolejny klasę pokazała Justyna Święty-Ersetic, która wbiegła na metę jako trzecia.

Tym samym Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław), Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka (obie BKS Bydgoszcz) i Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) sięgnęły po brązowy medal. Medalistką została także Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków), która startowała w eliminacjach. Polki uzyskały rezultat 3:28.59. Triumfowały Jamajki – 3:28.40 przed Holenderkami – 3:28.57.

Sztafeta mężczyzn 4×400 m zajęła w finale czwarte miejsce. O ile panie były w gronie faworytek do medalu, to dla młodego zespołu panów z debiutantami w składzie celem był awans do finału. Udało się go zrealizować dzięki dobremu biegowi w eliminacjach. W finale Polacy w składzie Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Maksymilian Klepacki (KS Podlasie Białystok) i Kajetan Duszyński (AZS Łódź) uplasowali się tuż za podium. W porannych eliminacjach wystąpił także Jacek Majewski (AZS AWF Katowice).

W Belgradzie reprezentacja Polski zdobyła dwa medale – srebrny Adrianny Sułek (AZS UMCS Lublin) i brązowy sztafety kobiet 4×400 m. Czwarte lokaty zajmowali Ewa Swoboda na 60 m, Justyna Święty-Ersetic na 400 m (obie AZS AWF Katowice) i męska sztafeta 4×400 m.