Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w hali w Kortowie 7:3 z AS Stomil Olsztyn i umocniła się na prowadzeniu w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Na koncie ma cztery zwycięstwa. Dla rywalek była to natomiast pierwsza porażka w tym sezonie.

Wynik sobotniego spotkania już w trzeciej minucie otworzyła Anna Siwicka. Zawodniczki z Kortowa pokazały swoje doświadczenie i mądrość w grze, do przerwy prowadząc 2:0. Dobrze dysponowaną w bramce Stomilu Kornelię Czasnojć (która wieczór wcześniej podczas gali WMZP odebrała nagrodę dla najlepszej piłkarki Warmii i Mazur) pokonała Joanna Ścisłowska.

W drugiej połowie kibice zobaczyli kolejnych osiem bramek! „Szpilki” podwyższały prowadzenie po trafieniach Siwickiej i Ścisłowskiej. Dopiero przy stanie 4:0 podopieczne Marka Maleszewskiego odpowiedziały bramką Wiktorii Fidurskiej. Szybko odpowiedziała Anna Siwicka, którą śmiało można nazwać bohaterką meczu, ponieważ w sumie zapisała na swoim koncie cztery gole. Jeszcze jednego dorzuciła Julia Klonowska. Rozmiary porażki Stomilu zmniejszyły natomiast dwie bramki Alicji Wawrzeniak.

Od początku kontrolowałyśmy spotkanie. Dość szybko wpadły dwie bramki, które pomogły nam. Wiedziałam, czego spodziewać się po drużynie Stomilu i jak wygrać. Jestem mega zadowolona, że dziewczyny się odpaliły, pokazały serducho i charakter. Troszkę szkoda tych straconych bramek – stwierdziła po meczu Aleksandra Kojdyńska, grająca trenerka AZS.

W kolejnym meczu piłkarki AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z DTS Helios Białystok (sobota, 16.12, godz. 14:00).

AZS UWM High Heels Olsztyn – AS Stomil Olsztyn 7:3 (2:0)
Anna Siwicka 3′. 25′. 31′, 37′, Joanna Ścisłowska 13′, 28′, Julia Klonowska 33′-  Wiktoria Fidurska 30, Alicja Wawrzeniak 32′, 34′