Niespełna stu zawodników będzie walczyć o medale Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Impreza odbędzie się w sobotę w Krakowie, a wśród jej faworytów są medaliści zawodów międzynarodowych, m.in. ostatniej letniej uniwersjady w Neapolu.

Swoich przedstawicieli zgłosiło 26 wyższych uczelni z całej Polski. Na listach startowych są m.in. złoty medalista młodzieżowych igrzysk olimpijskich z 2014 roku i wicemistrz Europy seniorów we florecie Andrzej Rządkowski (Uniwersytet Wrocławski), mistrz Europy do lat 20 w szpadzie Wojciech Lubieniecki (AGH Kraków), brązowy medalista uniwersjady w Neapolu w szpadzie Wojciech Kolańczyk (WSH Wrocław), brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów we florecie Kacper Bem (UAM Poznań), czy mistrzyni świata juniorek we florecie Renata Tomczak (Politechnika Poznańska).

– Wierzymy, że poziom sportowy będzie wysoki, a my, jak zawsze, postaramy się o najwyższy możliwy poziom organizacji zawodów – mówi Monika Ziembowicz z AZS AGH Kraków.

Akademickie Mistrzostwa Polski będą pierwszą szermierczą imprezą w Polsce po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rywalizacji będzie towarzyszyć reżim sanitarny, m.in. zawodnicy nie będą podawać sobie ręki po zakończonym pojedynku, a uścisk zostanie zastąpiony ukłonem.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim jest Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza, która odbędzie się w hali AGH przy ul. Piastowskiej 26a, dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here