Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa wśród mężczyzn i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które zakończyły się w Poznaniu. To pierwsi zdobywcy złotych medali w tegorocznym cyklu AMP.

W finale turnieju mężczyzn studenci z Torunia wysoko pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po zwycięstwie z gospodarzami imprezy, Politechniką Poznańską, 3:0. Z kolei w finale turnieju pań zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które zremisowały bezbramkowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej egzekwowały rzuty karne (3:2).

Mimo wysokiej porażki najlepszym graczem meczu finałowego uznano gracza krakowskiej drużyny – Mikołaja Zastawnika. Najlepszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov z Uniwersytetu Śląskiego. W turnieju pań jako najlepszą zawodniczkę wybrano Klaudię Fabovą z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

fot. RAJU Photography

Turniej męski odbył się na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast żeński w salach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizatorem turnieju mężczyzn był KU AZS Politechniki Poznańskiej, natomiast turnieju żeńskiego – KU AZS UAM. W obu turniejach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu. Dwa turnieje w Poznaniu wsparły m.in. Miasto Poznań, samorząd Województwa Wielkopolskiego, Dom Wydawniczy Rebis, MK Sport Organizacja Imprez, Jump Arena Park Trampolin.

Klasyfikacja generalna finałów AMP 2020 w futsalu mężczyzn
1. Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Politechnika Poznańska
5. Uniwersytet Gdański
6. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
7. Uniwersytet Warszawski
8. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
9. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
10. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
12. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
13-16. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Śląska Gliwice, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Klasyfikacja generalna finałów AMP 2020 w futsalu kobiet
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
9. Uniwersytet Warszawski
10. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
12. Politechnika Śląska w Gliwicach
13-16. Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj