Rusza szósty już sezon Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Tegoroczna odsłona projektu zostanie zainaugurowana na tatrzańskich stokach. W dniach 26 lutego – 4 marca w Białce Tatrzańskiej pełnoletni uczestnicy z niepełnosprawnościami po raz pierwszy będą mogli spróbować swoich sił w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

– Otwieramy się na sporty sezonowe. W ubiegłym roku uczestnicy poczuli smak rywalizacji letniej w stolicy polskiego żeglarstwa. Na wodach jeziora Niegocin odbyły się regaty dla osób z dysfunkcjami. Teraz kolejna nowość, która podobnie jak żeglarstwo spotka się z dużą aprobatą. W samym sercu Tatr będziemy mogli szusować na nartach i desce – komentuje rozentuzjazmowany Fryderyk Musielak, instruktor narciarstwa, członek Rady Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Organizatorom i liderom akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami ponownie udało się zaskoczyć uczestników. Jeszcze nigdy nie było okazji do przetestowania swoich umiejętności na śniegu. Pierwsze pięć dni zawodnicy wraz z instruktorami narciarstwa i snowboardu poświęcą na tzw. rozjeżdżenie. Na stoku odbywać się będą codziennie zajęcia zarówno dla grup zaawansowanych, jak i dla uczestników, którzy pierwszy raz stykają się z nauką szusowania. Ostatnie dwa dni to wisienka na torcie. W dniach 3-4.03.2021r. zostaną przeprowadzone Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

W myśl idei upowszechniania sportu chęć uczestnictwa w wyjeździe może zgłosić każda osoba z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat. – Prowadzimy nabór otwarty! Chęć integrowania się poprzez sport zgłaszają nam nie tylko studenci, ale również pełnoletni uczniowie szkół średnich czy absolwenci. Pokonujemy bariery i chcemy aktywizować jak największą część społeczeństwa z niepełnosprawnościami – mówi Marta Dalecka, wiceprezes ZG AZS ds. Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Zgodnie z zapisami Regulaminu Ogólnego chęć uczestnictwa mogą zgłosić wszystkie osoby, które spełniają trzy następujące warunki:
a) osiągnęły pełnoletność przed dniem rozpoczęcia obozu lub zawodów,
b) są członkami Akademickiego Związku Sportowego,
c) posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

Nabór do projektu rozpoczął się 05.02.2021r. i potrwa do 14.02.2021r. do godziny 20:00. Dla zakwalifikowanych uczestników organizator gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie. Wszystkie szczegóły związane z wyjazdem oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.imp.azs.pl/terminarz.

 

W 2021 roku głównym sponsorem IMP AZS jest Grupa LOTOS. Wyjazd może się odbyć dzięki współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych „Start”.