Dominacja uniwersytetów

0
252

Uniwersytet Warszawski okazał się najlepszy w półfinałowym turnieju strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Stołeczny zespół w finale pokonał gospodarzy i ubiegłorocznych triumfatorów – Uniwersytet Łódzki. Awans do finałowego turnieju AMP wywalczyły także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Do rywalizacji w półfinale w strefie B przystąpiło jedenaście zespołów z Łodzi, Warszawy, Olsztyna i Białegostoku, które w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze uczelnie z obu grup mogły być pewne awansu do turnieju finałowego w Poznaniu. Po rozgrywkach grupowych w niedzielę rozegrano mecze o miejsca.

Jedyną drużyną, która zakończyła fazę grupową bez porażki był Uniwersytet Warszawski. Podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego w pięciu spotkaniach zdobyli aż 42 gole, tracąc przy tym zaledwie pięć bramek i nie pozostawili złudzeń rywalom kto powinien walczyć o zwycięstwo w całym turnieju. Drugie miejsce w grupie B zajął Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Zwycięzcy półfinałowego turnieju strefy B w futsalu mężczyzn – Uniwersytet Warszawski.

W grupie A triumfowali gospodarze, pewni pierwszego miejsca jeszcze przed ostatnim spotkaniem z SGH Warszawa. Drużyna z Warszawy pokonała Uniwersytet Łódzki i miała najwięcej powodów do radości. O drugie miejsce w grupie SGH walczył z Olsztyńską Szkołą Wyższą – oba zespoły zgromadziły taką samą liczbę punktów. W bezpośrednim spotkaniu drużyn padł remis 3:3, a o bilecie do Poznania dla SGH zadecydowała jedna zdobyta bramka więcej od OSW.

W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wygrał z SGH 3:0. W finale Uniwersytet Warszawski pokonał Uniwersytet Łódzki 3:1 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. Najskuteczniejszym zawodnikiem trzydniowych zmagań w Łodzi był Radosław Marcinkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, zdobywca 11 bramek. MVP turnieju został wybrany reprezentant najlepszego zespołu – Denys Lifanov.

Zespół Uniwersytetu Łódzkiego kolejny raz awansował do turnieju finałowego.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu odbędzie się w dniach 28 lutego – 3 marca w Poznaniu.

Komplet wyników turnieju półfinałowego strefy B znajdziecie tutaj.

Klasyfikacja końcowa AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał B

1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Łódzki
3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
4. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
5. Olsztyńska Szkoła Wyższa
6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
7. Politechnika Łódzka
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
9. Politechnika Warszawska
10. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
11. Uniwersytet w Białymstoku

Fot. Kinga Sałata, Agata Jaśkowska