Kanada, Brazylia, Francja i Iran będą grupowymi rywalami polskich siatkarzy podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Losowanie grup odbyło się w czwartek.

Biało-czerwoni jeszcze niedawno nie mogli być pewni miejsca w studenckich igrzyskach. Kilka dni temu zapadła jednak decyzja o powiększeniu turnieju o cztery drużyny – oprócz Polski skorzystały na tym Włochy, Hongkong i Australia. Ta ostatnia drużyna nie zdecydowała się ostatecznie na przyjazd do Włoch i zastąpił ją zespół Chile.

Bez wątpienia trudno uznać, że biało-czerwoni mieli szczęście w losowaniu, bo ich rywalami są uznane marki w siatkarskim świecie. Oczywiście trudno dziś wyrokować, w jakich składach przyjadą do Włoch zespoły, ale i tak należy spodziewać się trudnej przeprawy. Brazylia, Francja, czy Iran na pewno nie pozwolą sobie na przysłanie słabych drużyn.

Do tej pory polscy siatkarze przywieźli z uniwersjad cztery medale – w 1991 roku zdobyli złoto, w 1993 i 2013 srebro, a w 1959 roku brąz. W sumie siatkarskie zespoły wywalczyły siedem krążków, bo trzy – złoty, srebrny i brązowy – wywalczyły polskie siatkarki.

30. Letnia Uniwersjada odbędzie się w dniach 3-14 lipca we włoskim Neapolu. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.