Polscy siatkarze pokonali Iran i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. We wtorek biało-czerwoni zakończą grupowe zmagania meczem z Kanadą.

– Naszym celem od początku jest zwycięstwo, na razie wykonaliśmy pierwszą część planu – mówi środkowy Jan Nowakowski.

Irańczycy nie byli równorzędnym rywalem dla rozpędzających się z meczu na mecz Polaków. Wprawdzie na początku setów potrafili prowadzić wyrównaną grę z następcami mistrzów świata, ale wystarczało, by biało-czerwoni mocniej się koncentrowali i przyspieszali, a drużyna Iranu była bez szans.

– Bardzo dobrze się to wszystko układa, dobrze gramy i kontrolujemy przebieg meczów, a gdy dochodzi do zaciętej końcówki to wygrywamy. Oby tak dalej – komentuje rozgrywający polskiej drużyny Łukasz Kozub.

Trener Paweł Woicki po raz kolejny puścił w bój ten sam skład i widać, że podstawowa szóstka w drużynie uniwersjadowej jest stała. – Spokojnie, turniej jest długi, na pewno każdy dostanie szansę – mówi drugi trener Polaków Daniel Pliński.

W każdym z trzech setów przewaga polskiej drużyny we wszystkich elementach była niepodważalna, a zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Bilans: trzy mecze, dziewięć wygranych setów i zero przegranych wyraźnie pokazuje przewagę biało-czerwonych nad resztą stawki w grupie C.

– To, że górujemy w końcówkach wynika z doświadczenia chłopaków w meczach PlusLigi – dodaje Woicki.

Poniedziałek będzie dla drużyny Woickiego dniem przerwy, a we wtorek zakończą zmagania w grupie C meczem z Kanadą. Faza pucharowa rozpocznie się w czwartek, a finał turnieju siatkarskiego na uniwersjadzie zaplanowany jest na sobotni wieczór.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
Polska: Kozub, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero) oraz Niemiec, Gruszczyński, Lipiński. Trener: Paweł Woicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here