Siatkarze AGH Kraków wygrali w Lublinie

0
1079

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie wygrała turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn – Półfinał C i jako faworyt pojedzie do Rzeszowa walczyć o medale AMP. 

AGH Kraków okazał się najlepszy na turnieju półfinałowym w Lublinie, który odbył się w dniach 11-14 kwietnia 2019 roku. Zeszłoroczni wicemistrzowie nie mieli sobie równych, wygrali wszystkie spotkania na turnieju. Przegrali łącznie tylko dwa sety – w dwóch meczach grupowych. W spotkaniu finałowym pokonali Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Najważniejsze spotkania odbywały się od ćwierćfinału do meczu o trzecie miejsce, które decydowało o tym, kto uzyska awans do turnieju finałowego AMP. Wśród faworytów wymieniana była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. W meczu o trzecie miejsce PWSZ Krosno pokonało Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zdjęcie z dekoracji po turnieju AMP w piłce siatkowej mężczyzn – Półfinał C, Lublin 11-14 kwietnia 2019 r.

– Z doświadczenia wiem, że akademickie granie rządzi się swoimi prawami. Trzeba być skoncentrowanym od początku do końca – zapowiadał trener Politechniki Lubelskiej, Maciej Kołodziejczyk. To właśnie Politechnika Lubelska była gospodarzem turnieju. Jej siatkarze trafili w ćwierćfinale na bardzo dobrze dysponowaną uczelnię WSIiZ Rzeszów. Po zaciętym spotkaniu to przyjezdni cieszyli się z wygranej (wynik spotkania 2:1). Ekipa z Rzeszowa doszła do finału i uległa drugi raz AGH Kraków – pierwszy raz w fazie grupowej. Politechnika Lubelska ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Turniej w Lublinie wyłonił trzy najlepsze uczelnie południowo-wschodniej Polski, które pojadą do Rzeszowa walczyć o medale AMP. Zmagania finałowe zostały zaplanowane w dniach 9-12 maja 2019 roku, a gospodarzem jest Uniwersytet Rzeszowski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju!

Zawody zostały zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej przy wsparciu Miasta Lublin. Organizację współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym była Grupa LOTOS S.A.