Rusza kolejna edycja OMDO!

0
461

Już w najbliższą sobotę na pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędą się pierwsze zawody eliminacyjne cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” w sezonie 2019/2020. To już dziewiąta edycja ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez AZS Warszawa nieprzerwanie od 2011 roku.

„Od Młodzika do Olimpijczyka” to cykl zawodów skierowanych do młodych adeptów pływania. Ich celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich, zapoznanie z procedurami i atmosferą profesjonalnej imprezy pływackiej, a także integracja środowiska pływackiego. Zawody przeprowadzane są zgodnie z przepisami PZP i FINA.

W ramach tegorocznego cyklu odbędzie się pięć zawodów eliminacyjnych, a zwieńczeniem rywalizacji młodych pływaków będzie finał zaplanowany na 20 czerwca 2020 roku. Impreza rozgrywana jest w sześciu kategoriach wiekowych – wśród zawodników z rocznika 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011.

Każdy uczestnik OMDO otrzyma upominek, a najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej w każdej konkurencji zostaną nagrodzeni medalami i dyplomami.

Ambasadorem tegorocznej edycji OMDO jest wybitny polski pływak, reprezentant AZS AWF Warszawa Radosław Kawęcki – multimedalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz m.st. Warszawy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zachęcamy do udziału wszystkich młodych adeptów pływania! Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://omdo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here