Ledwo zdołał opaść kurz po pilotażowej edycji zawodów dla dzieci z niepełnosprawnościami, a już rusza ich druga, zimowa odsłona. Tym razem, w dniach 2-5 grudnia w Gdańsku rywalizować będą dzieci i młodzież ze szkół ponadpodstawowych. 

Igrzyska Bez Barier skierowane są w szczególności do szkół, ośrodków, klubów, których uczniami lub członkami są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. W pierwszej edycji dzieci z klas 4-8 próbowały swoich sił w lekkoatletyce (rzut oszczepem, bieg na 60m, skok w dal), bocci oraz tenisie stołowym. Drugie wydarzenie dedykowane jest uczniom szkół ponadpodstawowych, na których czekają zmagania w ergometrze wioślarskim, badmintonie i lekkoatletyce (pchnięcie kulą, bieg sztafetowy, wieloskok). Impreza realizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami dedykowana jest uczestnikom z roczników 2003-2006. Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do aktywności, integracja młodych osób z dysfunkcjami oraz promocja i upowszechnianie sportu osób z niepełnosprawnościami.

Swoją reprezentację może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej. Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Solidarnościowego (Program rządowy pod nazwą: Promocja Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2021 r.)

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:

  1. Komunikat
  2. Regulamin
  3. Zgłoszenie

Zobacz relację wideo z pierwszej edycji zawodów:

foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
wideo: Marta Dutkiewicz / Noble Art Project