Radiowo o AMP w lekkiej atletyce

0
161

Rekordowe, trzydniowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi – były dobre wyniki i świetna frekwencja.

Łódź to nie tylko miasto, w którym piłkarska reprezentacja Polski rozgrywa mecze grupowe mistrzostw świata do lat dwudziestu. W ostatni weekend była też stolicą studenckiej lekkoatletyki. Właśnie tam rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski połączone z mistrzostwami AZS-ów.

Nowa formuła zawodów sprawiła, że były to mistrzostwa rekordowe. Przez trzy dni na stadionie AZS-u Łódź zaprezentowało się w sumie ok. 1300 lekkoatletów – zarówno tych którzy ten sport uprawiają amatorsko, jak i reprezentantów kraju znanych z rywalizacji w międzynarodowych zawodach.

Wśród nich był m.in. płotkarz Damian Czykier, który tym razem na dystansie 110 metrów musiał uznać wyższość Michała Sierockiego – a ten pobiegł w czasie nowego rekordu życiowego – 13 sekund i 65 setnych.

Posłuchajcie dźwiękowej relacji z zawodówTUTAJ

W pchnięciu kula zwyciężył Jakub Szyszkowski, który otrzymał specjalna nagrodę – bandamkę, w której zawsze startował dwukrotny mistrz olimpijski- Tomasz Majewski.
Kto wie może właśnie ta nagroda zmobilizowała go do uzyskania świetnego wyniku 20 metrów i 99 centymetrów – to już przepustka o startów w najlepiej obsadzonych mityngach na świecie.

Darek Matyja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here