Za nami zwyczajne walne zebranie delegatów KU AZS UMCS Lublin. Wybrany został prezes i zarząd. Drugą kadencję z rzędu klubem pokieruje Rafał Walczyk.

W odróżnieniu od poprzedniej, trwającej dwa lata, najbliższa trwać będzie cztery. Jakie plany stawia sobie przed nią prezes Walczyk?

– Na pewno chciałbym kontynuować projekt budowania silnych sekcji młodzieżowych. Marzeniem jest, aby zdobyć kiedyś medal mistrzostw Polski juniorów w sportach drużynowych, bo w tych indywidualnych już dobrze sobie radzimy. Myślę, że najbliższe cztery lata w dużej mierze właśnie na to poświęcimy. Chcę również ugruntować sport akademicki, który przez okres pandemii mocno ucierpiał. Kadry w naszych zespołach są na razie nieliczne. Wspólnie z dyrektorem Centrum Kultury Fizycznej – Tomaszem Bieleckim opracowaliśmy plan, który mam nadzieję świetnie się sprawdzi. Zależy mi także jeszcze na tym, aby coraz więcej młodych ludzi do nas dołączało. Chodziło nie tylko o samo uprawianie sportu, ale także o działalność sportową, bo potrzebujemy w naszym gronie młodych, ambitnych ludzi. Liczę na współpracę z Samorządem Studentów UMCS, zapraszam wszystkich serdecznie do AZS-u. Co więcej? Na pewno stawiamy sobie wyzwania w sporcie wyczynowym. W koszykówce mamy EuroCup, są także oczekiwania co do rozgrywek ligowych. Nasza kadencja zahacza o kolejne igrzyska olimpijskie, więc to także wyzwanie choćby w związku z sekcjami lekkiej atletyki czy pływania. Jest co robić, ale my się nie zatrzymujemy. Cały czas idziemy do przodu! – komentuje Rafał Walczyk.

– Na pewno nie wszystko udało się zrealizować, ale udało się stworzyć podwaliny do budowy silnych sekcji młodzieżowych. Z tego jestem zadowolony! Pandemia to nieco wydłużyła, ale to wszystko się dzieje i dzisiaj ma pierwsze efekty, bo mamy coraz młodsze grupy szkoleniowe i to bardzo cieszy. Cieszą ogromnie medale olimpijskie. To praca naprawdę wielu osób, w tym poprzednich władz, o czym nie można zapominać. My w tym finalnym czasie na pewno zaznaczyliśmy się w życiu tych sportowców, w życiu miasta. Zaskoczeniem na plus są AMP-y, w których udało się zdobyć w zeszłym roku pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest wiele niespodzianek: Laura Bernat mistrzynią Europy juniorów, półfinalistką igrzysk w wieku 15 lat. To jest dla mnie perełka, osoba, na którą stawiamy. Takich perełek będziemy cały czas szukać. Jeśli chodzi o rozwój klubu, to oprócz współpracy z naszymi stałymi sponsorami: miastem, województwem czy uczelnią chciałbym także szukać nowych rozwiązań – dodaje prezes Walczyk.

Skład Zarządu AZS UMCS Lublin: Anna Dąbrowska, Dominik Małys, Piotr Jasiulewicz, Rafał Walczyk, Paweł Markiewicz, Dagmara Gruszczak, Kamil Wojdat, Rafał Małys.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz