Radosław Kawęcki mistrzem Europy! Srebro sztafety

0
1376

Znakomicie rozpoczęły się dla Polaków Mistrzostwa Europy na krótkiej pływalni w Glasgow! Radosław Kawęcki zdobył złoty medal na 200 m stylem grzbietowym! Po srebro sięgnęła sztafeta 4×50 m stylem dowolnym z Jakubem Kraską w składzie.

Radosław Kawęcki, reprezentant AZS AWF Warszawa uzyskał rezultat 1:49.26 i okazał się lepszy od Niemca Christiana Dienera i Brytyjczyka Luke’a Greenbanka. To piąty tytuł Kawęckiego na tym dystansie. Polak trzykrotnie był także mistrzem świata w tej konkurencji.

Na zakończenie pierwszej finałowej sesji świetnie spisała się sztafeta 4×50 m stylem dowolnym. Polacy od początku płynęli w czołówce i ostatecznie zdobyli srebrny medal z nowym rekordem Polski – 1:23.74. Szybsi okazali się jedynie faworyzowani Rosjanie. W sztafecie wystąpił zawodnik AZS Łódź Jakub Kraska oraz członek Akademickiej Reprezentacji Polski z Neapolu, na co dzień reprezentujący barwy MKP Szczecin, Karol Ostrowski.

Siódme miejsce w finale 50 m stylem klasycznym zajęła inna uczestniczka tegorocznej Letniej Uniwersjady, Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław).