Przepłynęli ponad 7000 metrów

0
616

Cztery godziny zmagań, piętnaście konkurencji i blisko osiemdziesięciu uczestników. Czwarta edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu dobiegła końca. W stolicy Wielkopolski triumfowała ekipa Uniwersytetu Zielonogórskiego, pokonując piętnaście reprezentacji uczelni wyższych.

– Większość zawodników poprawiło swoje czasy, osiągnęli najlepsze wyniki w sezonie. Mieliśmy kilka wyścigów, gdzie setne sekundy decydowały o zajmowanych miejscach – skomentował dr Jakub Wieczorek, współorganizator IMP AZS w Pływaniu.

Arbiter główny i sędziowie celowniczy nie mieli łatwego zadania. Zarówno zmagania kobiet, jak i mężczyzn przynosiły wiele emocji. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a licznie zgromadzeni na trybunach widzowie wspierali swoich ulubieńców.

– Muszę przyznać, że była naprawdę duża konkurencja. Wszyscy mocno się staraliśmy i walczyliśmy do ostatnich metrów – przyznał reprezentant Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Łukasz Leśny.

Także brązowy medalista wyścigu na 25 metrów stylem dowolnym, Adam Piasecki z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zwrócił uwagę na wysoki poziom zawodów. – Walczyłem o drugie miejsce, jednak popełniłem błąd. Szliśmy łeb w łeb z moim rywalem, ale ostatecznie zostałem wyprzedzony – komentował swój wyścig.

Każdy zawodnik mógł startować w dwóch konkurencjach, w klasach startowych wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności, oraz w sztafecie. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ośmioosobowa drużyna z Zielonej Góry zdobywając 15 medali indywidualnych (7 złotych, 3 srebrne, 5 brązowych) i brązowy medal w sztafecie.

Jest o co i z kim rywalizować. Uważam, że rosnący z roku na rok poziom zawodów to główna zasługa trenerów i zawodników, którzy ciężko pracują na sukces – podsumowała Marta Gębala, współorganizator IMP AZS w Pływaniu.

Szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie: www.imp.azs.pl

Tekst i foto: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here