To będzie wielkie święto całej rodziny Akademickiego Związku Sportowego. W piątek w Lublinie odbędzie się coroczna Gala Sportu Akademickiego. Spotkanie będzie połączone z obchodami stulecia Organizacji Środowiskowej AZS Lublin.

W programie zaplanowane są m.in. sportowe podsumowanie roku akademickiego 2021/2022, wręczenie nagród za Akademickie Mistrzostwa Polski 2021/2022 oraz wręczenie corocznych nagród i wyróżnień. Gala Sportu Akademickiego to również okazja do uroczystego podsumowania obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie.

– Każdego roku spotykamy się w innym miejscu. Tym razem będziemy świętować sukcesy sportu akademickiego w Lublinie, jednym z najbardziej akademickich miast w Polsce. Organizacja Środowiskowa AZS Lublin od wielu lat działa bardzo prężnie, a w tym roku obchodzi setną rocznicę założenia. Gala Sportu Akademickiego to wielkie święto AZS, podczas którego możemy przeżywać wspaniałe chwile ostatnich dwunastu miesięcy – mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny AZS.

Podczas gali uhonorowani zostaną zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. W trakcie gali nagrodzeni zostaną także m.in. polscy medaliści tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata, czy wyróżniający się młodzi działacze AZS. Przedstawiona zostanie także książka „Sport to nie wszystko”, która powstała we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym. To zbiór wywiadów z wybitnymi sportowcami, w tym medalistami olimpijskimi, związanymi obecnie lub w przeszłości z AZS. Będą również odznaczenia przygotowane przez AZS Lublin.

Gala Sportu Akademickiego rozpocznie się w piątek o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Sponsorem głównym Akademickiego Związku Sportowego jest PKN ORLEN S.A., a sponsorem strategicznym Grupa PZU S.A. Działalność Akademickiego Związku Sportowego wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.