Poznańskie koszykarki wracają na właściwą ścieżkę

0
621

W dziesiątej kolejce Basket Ligi Kobiet koszykarki ENEI AZS Poznań odniosły cenne zwycięstwo, pokonując na własnym parkiecie wyżej notowany zespół Zagłębia Sosnowiec 93:73. Po tym meczu powracają nadzieje na wywalczenie awansu do fazy play-off.

Na razie są to nadzieje dość ciche, bowiem po 10 kolejkach drużyna nadal zajmuje w tabeli miejsce poza czołową ósemką. Wygrana z Zagłębiem znacznie jednak poprawiła nastroje wśród poznanianek, które do tej pory nie imponowały skutecznością.

Mecz z Zagłębiem miał dwa oblicza. Po dwóch kwartach ośmioma punktami prowadziły sosnowiczanki, a na boisku dominowała ich najlepsza zawodniczka, Sydney Wallace, która zdobyła aż 39 punktów, a więc ponad połowę urobku swojej drużyny. Wystarczyło jej jednak sił tylko do połowy drugiej kwarty i wtedy po raz pierwszy na prowadzenie wyszły gospodynie meczu. Wyśmienicie zagrała Jovana Popović (zdobywczyni 20 punktów), nie ustępowały jej Amerykanki Tiffany Brown (23) i Gmirce Davis (18) oraz Julia Adamowicz (17). Trzecia i czwarta kwarta zakończyły się znaczną przewagą punktową zespołu AZS Poznań.

Zawodniczki AZS zasygnalizowały znaczną zwyżkę formy. Wypada mieć nadzieję, że utrzymają się na fali przez dłuższy czas i w kolejnych meczach potwierdzą dobrą dyspozycję. W najbliższą niedzielę poznanianki podejmują Energę Toruń i są faworytkami tego spotkania.

ENEA AZS Poznań – Zagłębie Sosnowiec 93:73 (15:19, 22:26, 24:15, 32:23)

Nadesłał: Piotr Kuś