Polskie załogi z kwalifikacjami olimpijskimi do Tokio!

0
1047

Dwie załogi wywalczyły kwalifikacje olimpijskie do Tokio dla Polski podczas zakończonych w nowozelandzkim Auckland Mistrzostw Świata w żeglarstwie w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17.

Reprezentanci KS AZS AWFiS Gdańsk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński rywalizujący w klasie 49er wystąpili w wyścigu medalowym, w którym uplasowali się na 10. pozycji. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 10. miejscu i tym samym zdobyli nominację olimpijską dla polskiej załogi. Przepustkę do Tokio dla naszego kraju wywalczyły także Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (KS AZS AWFiS Gdańsk). Polki zajęły 12. lokatę w klasie 49erFX. Na 25. miejscu regaty klasy 49er ukończyli Dominik Buksak (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań).

Polska ma obecnie kwalifikacje w sześciu spośród dziesięciu konkurencji, które zostaną rozegrane na Igrzyskach Olimpijskich w żeglarstwie.