Polski skład AZS AWFiS Balta. Malicki nowym tenisistą

0
495
Patryk Chojnowski dalej będzie liderem gdańskiego zespołu. Fot. Bartosz Gajek/AZS AWFiS Balta Gdańsk

W nowym krajowym składzie do nadchodzącego sezonu LOTTO Superligi tenisa stołowego mężczyzn przystąpi AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Gdańszczanie w przedwcześnie zakończonych poprzednich rozgrywkach zajęli dziewiątą pozycję i utrzymali status superligowca. Lokata w drugiej połowie tabeli nie sprawił, iż zespół przeszedł kadrową rewolucję. Liderem pomorzan pozostanie Patryk Chojnowski, który najprawdopodobniej przestanie łączyć funkcję trenera pierwszej drużyny i zawodnika. Stałe miejsce na nowy sezon LOTTO Superligi wywalczył Tomasz Tomaszek, a doświadczonego 37-letniego Bartosza Sucha zastąpił pięć lat młodszy Szymon Malicki z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. Z kolei Khinhang Yu prawdopodobnie pozostanie w odwodzie dla polskich kolegów. 19-letni Chińczyk z azerskim paszportem, gdy tylko pojawiał się przy stole, czynił różnicę na korzyść pomorzan (7 pojedynków, w tym 6 zwycięstw).

– Ostateczna decyzja w jego temacie jeszcze nie zapadła, ale bardzo możliwe, że podpiszemy z nim umowę i Azer pojawi się w kilku spotkaniach – mówi nam Bartosz Gajek, kierownik sekcji tenisa stołowego i członek zarządu AZS AWFiS, który niedawno został wybrany jego wiceprezesem. Z funkcji prezesa i jego zastępcy zrezygnowali odpowiednio Waldemar Moska i Tomasz Tomiak. Gajek, jako nowy wiceprezes, zgodnie ze statutem klubu przejął kompetencje prezesa do czasu walnego zebrania (17 września br.). Ponadto, w AZS AWFiS jest prowadzony audyt w zakresie finansów przez firmę zewnętrzną. Jak zapewnia Gajek, sprawy te nie mają żadnego przełożenia na bieżące funkcjonowanie pingpongowej sekcji. W środę, 15 lipca, doszło do spotkania władz uczelni i klubu z przedstawicielami tytularnego sponsora. Strony uzgodniły warunki dalszej współpracy.

Co prawda, gdańszczanie po wprowadzeniu stanu epidemii wrócili do treningów już w maju, ale ćwiczenia „pełną parą” powinny ruszyć na przełomie lipca i sierpnia. Zespół nie ma jeszcze ustalonego harmonogramu gier kontrolnych. Bardzo prawdopodobne, iż akademicy zagrają m.in. z Energą Manekin Toruń. Nowy sezon LOTTO Superligi ruszy 4 września. Pomorzanie zaczną go w delegacji – przeciwnikiem będzie TTS Polonia Bytom. Po meczu szybki powrót ze Śląska i dwa dni później otwarcie rozgrywek przed własną publicznością – akademicy podejmą LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Domowe spotkania gdańszczan znów będą rozgrywane w hali przy Czyżewskiego, która do tej pory nie spełniania wymogów najwyższej klasy rozgrywkowej i w poprzednich latach służyła za obiekt treningowy.

wsp. Artur Kluskiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here