Studenci Politechniki Gdańskiej kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie. Załogi gdańskiej uczelni zajęły pierwsze i trzecie miejsce, więc drużynowo zdeklasowali rywali. Impreza zakończyła się w czwartek na wodach jeziora Niegocin w porcie COSA AZS Wilkasy.

Politechnika Gdańska wyprzedziła na podium klasyfikacji generalnej Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

W finałach floty złotej najlepsza była załoga Aleksandra Michalskiego z Politechniki Gdańskiej. Na kolejnej pozycji finiszowała załoga Wojciecha Ciemińskiego z SGH Warszawa, a trzecie miejsce zajęła załoga Marcina Styborskiego z Politechniki Gdańskiej, który przed rokiem był najlepszy.

– Wcześniej z moją załogą nigdy razem nie pływaliśmy, ale bardzo wierzyłem w Kubę i Izę. Byłem przekonany, że możemy wygrać – mówi Michalski.

Przez trzy dni w zawodach uczestniczyło 57 jachtów, reprezentujących 27 uczelni. – Widać, że wszyscy są spragnieni startów. Pogoda do żeglowania była bardzo dobra. Zmagania stały naprawdę na wysokim poziomie i właściwie do samego końca nie było zdecydowanego lidera – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, który był organizatorem mistrzostw.

Regaty tradycyjnie podzielone były na dwie floty eliminacyjne, a w środę i czwartek najlepsi w eliminacjach walczylio medale AMP we flocie złotej, pozostali ścigać będą  się we flocie srebrnej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem całego cyklu jest Grupa LOTOS. Imprezę na wodach jeziora Niegocin wsparły także firma Yamaha oraz Polski Związek Klasy Omega.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie

Klasyfikacja generalna
1. Politechnika Gdańska (1+3)
2. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (2+13)
3. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (9+10)

Klasyfikacja indywidualna
1. Aleksander Michalski (Politechnika Gdańska)
2. Wojciech Ciemiński (SGH Warszawa)
3. Marcin Styborski (Politechnika Gdańska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here