Kolejne zwycięstwo podczas Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu w Portugalii odniosła męska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w sobotnim meczu o miejsca 5-8 pokonali 4:2 Słowację i w niedzielę o piątą pozycję zmierzą się z Argentyną. Polki z kolei czeka spotkanie o brąz z Nowozelandkami.

Niespełna dobę mieli Polacy, aby pozbierać się po wysokiej porażce z Ukrainą (0:7). Nasi futsaliści przekonali, że fatalna druga połowa z piątkowego ćwierćfinału została już wymazana z ich pamięci, a nawet szybka utrata gola nie jest w stanie zmienić ich nastawienia. Biało-czerwoni w sobotę przegrywali w Guimaraes ze Słowakami od 6. minuty, ale już w 11. minucie po strzale Rajmunda Siecli doprowadzili do wyrównania. Bramkowy remis utrzymywał się przez większość spotkania, a największe emocje przyniosło ostatnich dziesięć minut. W 31. minucie prowadzenie Polakom dał gol Szymona Cichego. Słowacy zdołali jednak wyrównać i na nieco ponad cztery minuty do końcowej syreny wszystko zaczęło się od nowa. Ostatnie słowa należały do biało-czerwonych. Na 3:2 dla naszego zespołu trafił Kacper Sendlewski, a wynik spotkania ustalił bramkarz Michał Kałuża.

– Wszyscy byli zdołowani piątkowym wynikiem z Ukrainą. Ciężko było zmotywować zespół do gry o miejsce poza strefą medalową. Na dodatek widać zmęczenie u zawodników, co jeszcze potęgują straszne upały w Portugalii. Zebraliśmy się jednak w sobie i znaleźliśmy cel na resztę turnieju, co w miarę się udało. W niedzielę postaramy się pójść za ciosem – mówi Błażej Korczyński, selekcjoner reprezentacji Polski na AMŚ w futsalu w Portugalii, prowadzący jednocześnie seniorską kadrę naszego kraju.

Rywalem biało-czerwonych w niedzielnym meczu o piąte miejsce będzie Argentyna, która w drugim z sobotnich spotkań o lokaty 5-8 pokonała po rzutach karnych Nową Zelandię (4:3). Początek pojedynku w Bradze o godzinie 16:45.

Przypomnijmy, iż w niedzielę zagrają również Polki. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa w meczu o trzecie miejsce zmierzą się w Guimaraes z Nową Zelandią (godz. 12:00). Bezpłatne transmisje ze spotkań AMŚ w futsalu w Portugalii na stronie Fisu.tv.

Głównym sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Start reprezentantów Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata wspierają także strategiczny sponsor AZS – Grupa PZU S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu w Portugalii

Mężczyźni

Mecz o miejsca 5-8

Polska – Słowacja 4:2 (1:1)
Bramki: Rajmund Siecla 11, Szymon Cichy 32, Kacper Sendlewski 38, Michał Kałuża 40 – Adam Kucharović 6, 36
Polska: Michał Kałuża – Kacper Sendlewski, Filip Turkowyd, Sebastian Grubalski, Jakub Raszkowski oraz Krzysztof Iwanek, Tomasz Warszawski – Piotr Przygocki, Bartosz Przyborek, Bartłomiej Gładyszewski,  Szymon Cichy, Rajmund Siecla, Gracjan Miałkas.