Bartłomiej Stój zadziwił wszystkich podczas rozgrywanych w Radomiu MP w lekkiej atletyce. Zawodnik AZS Politechniki Opolskiej po raz pierwszy w karierze zdobył złoto w rzucie dyskiem.
Z wynikiem 64.33 m nasz zawodnik wyprzedził dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego – Piotra Małachowskiego i brązowego medalistę MŚ z 2015 r. – Roberta Urbanka. Mało kto mógł spodziewać się takiego rozstrzygnięcia zważywszy na pecha, który prześladuje dyskobola AZS. Stój w 2017 roku przeszedł operację kręgosłupa, długo wracał do zdrowia, by kilka miesięcy temu złamać palec u nogi i uczestniczyć w wypadku rowerowym, którego skutkiem było pęknięcie wątroby.
– Wiedziałem, że o medal mogę powalczyć, ale złota się nie spodziewałem. Pokonałem legendę polskiego sportu i dążę do tego, by być taki jak on – powiedział Stój, zapowiadając przy tym, że spróbuje jeszcze powalczyć o minimum na mistrzostwa świata w Dausze. – Trzeba pójść za ciosem – dodał.
Foto: Maciej Róg


![Polki zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej! Hiszpania pokonana w ćwierćfinale [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/55_AMS_Pilka_Reczna_K_23062026_Fot_Bartek_Wojtowicz_BW1_5611-218x150.jpg)


















![Polki zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej! Hiszpania pokonana w ćwierćfinale [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/55_AMS_Pilka_Reczna_K_23062026_Fot_Bartek_Wojtowicz_BW1_5611-100x70.jpg)
