14 lipca odbyło się spotkanie projektowe ESOM zorganizowane przez Węgierską Federację Sportu Akademickiego – wykorzystując trwające Europejskie Igrzyska Akademickie 2024 na Węgrzech.
Partnerzy projektu mieli okazję omówić wyniki ankiety dotyczącej praktyk sportowych w różnych krajach europejskich, uwzględniając takie kryteria jak płeć, rodzaj sportu oraz źródła finansowania.
Mojca Rupert z Uniwersytetu w Lublanie podzieliła się swoimi doświadczeniami z organizacji biegu studenckiego w maju oraz omówiła swoje nowe partnerstwo w projekcie Fit4Green, którego celem jest poprawa ekologicznych praktyk w organizowaniu wydarzeń w celu ograniczenia ich wpływu na środowisko.
Chorwacka Federacja Sportu Akademickiego (CASF/HASS), reprezentowana przez Ivana Kaselja i Mariję Panijan, przedstawiła partnerom projektu raport z 2. Międzynarodowej Konferencji Naukowej na rzecz Zdrowego Społeczeństwa Akademickiego.
Na zakończenie, Andrej Pisl, Menedżer Projektów i Polityki EUSA, przedstawił plan działania z kolejnymi wynikami oraz rolami partnerów w nadchodzących etapach realizacji projektu.
Projekt ESOM jest prowadzony przez Instytut EUSA (SLO) we współpracy z krajowymi związkami sportu akademickiego: Chorwacką Federacją Sportu Akademickiego (CRO), Węgierską Federacją Sportu Akademickiego (HUN), Studenckim Związkiem Sportowym Czarnogóry (MNE), Studenckim Związkiem Sportowym Niderlandów (NED), Akademickim Związkiem Sportowym (POL), Związkiem Sportowym Studentów Ukrainy (UKR) oraz Uniwersytetem w Lublanie (SLO). Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.