W piątek w Krakowie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet, a już w poniedziałek w tym samym mieście rozpoczną się akademickie zmagania mężczyzn. Nowego mistrza poznamy w środę.

Organizatorem turnieju jest AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Prezes klubu Daniel Bukalski podkreśla, że – podobnie jak w przypadku turnieju kobiet – zapewnione będą wszystkie środki bezpieczeństwa związane z epidemią wirusa SARS-Cov-2.

– Uczestniczki turnieju kobiet stosowały się do wszystkich obostrzeń, dzięki czemu było bezpiecznie. Drużyny mieszkają w jednym hotelu, ale nie spotykają się, jedzą posiłki o innych porach lub w sporym dystansie od siebie. Dzięki pomocy naszej uczelni w hali mamy zapewnione wszystkie środki do dezynfekcji. Wierzymy, że chłopaki, podobnie jak dziewczyny, również będą stosowały się do obostrzeń – mówi Bukalski. W turnieju udział weźmie trzynaście drużyn, bo trzy wycofały się z rozgrywek.

fot. Paweł Skraba

Do zawodów przystępuje 13 zespołów, wśród których nie ma ubiegłorocznego mistrza – WSZiA Opole. Są za to zwycięzcy czterech turniejów eliminacyjnych: AWFiS Gdańsk, UWM Olsztyn, który rok temu wywalczył srebro, Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Opolska.

Zmagania rozpoczną się w poniedziałek o godz. 8 rano meczem grupy B, w którym zagrają Uniwersytet Rzeszowski i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Turniej, podobnie jak w przypadku mistrzostw kobiet, odbędzie się w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27. Mecz finałowy zaplanowano na środę, na godz. 15.30. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Grupa A
1. Politechnika Opolska
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Grupa B
1. Uniwersytet Rzeszowski
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
4. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Grupa C
1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
2. Uniwersytet Warszawski
3. Politechnika Lubelska

Grupa D
1. Politechnika Gdańska
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here