Najlepsi akademiccy tenisiści stołowi rywalizować będą w poniedziałek i wtorek w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Rzeszowie. Wśród uczestników są medaliści ostatnich Akademickich Mistrzostw Europy, które odbyły się we Włoszech.

W obu turniejach miały wystartować łącznie 32 drużyny, ale z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce kilka zespołów wycofało się z rozgrywek. Organizatorzy, podobnie jak w przypadku innych imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, zadbali o wszystkie środki bezpieczeństwa. Nie odbędą się towarzyszące zazwyczaj turniejom AMP imprezy integracyjne, zachowywany będzie dystans społeczny, a zawodnicy – oczywiście poza czasem gry – będą musieli zasłaniać usta i nos. Zapewnione będą również środki do dezynfekcji rąk.

Na liście zgłoszeń jest niewiele ponad 120 osób z 14 zespołów żeńskich i 15 męskich. W imprezie nie wezmą udziału ubiegłoroczne zwyciężczynie z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ale tytułu wśród mężczyzn będzie bronić ekipa Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Zespół z Zamościa to także brązowy medalista ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy. W jego składzie zobaczymy m.in. Ihora Zavadskiego, który zdobył wtedy dwa medale w turniejach indywidualnych – w tym złoto w deblu z Piotrem Chodorskim. Chodorski zagra tymczasem dla trzeciej przed rokiem w AMP i AME Politechniki Rzeszowskiej. Jego partnerem będzie m.in. Robert Floras – najwyżej z uczestników AMP rozstawiony pingpongista w ekstraklasowym rankingu PZTS (jest obecnie szósty).

Rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym odbędzie się w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2a. Impreza oczywiście będzie zamknięta dla publiczności, ale na youtubowym kanale PasjaAZS będzie można oglądać transmisję zawodów.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Imprezie partnerują Miasto Rzeszów – Stolica innowacji oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Turniej kobiet

Grupa A
1. Uniwersytet Gdański
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
4. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Grupa B
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Politechnika Rzeszowska

Grupa C
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Uniwersytet Wrocławski

Grupa D
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie

Turniej mężczyzn

Grupa A
1. Uniwersytet Zielonogórski
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Grupa B
1. Politechnika Gdańska
2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
3. Politechnika Warszawska
4. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Grupa C
1. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu
2. Politechnika Śląska w Gliwicach
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Grupa D
1. Politechnika Rzeszowska
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
4. Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here