Po prostu musi

0
928

W Pile odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Jednym z głównych faworytów gospodarzy do medalu jest student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, Tomasz Drzewiecki.

Życie Tomka od 12 lat wyznacza judo, czyli codzienne treningi, obozy, diety i kontuzje. – Łatwo nie jest, bo sport wiąże się z masą wyrzeczeń, których wiele osób nie zauważa. Inaczej nie potrafiłbym jednak żyć. Przyzwyczaiłem organizm do codziennego wysiłku, po prostu muszę trenować i rywalizować – przyznał Tomasz.

Judo zaszczepiło u niego nie tylko wolę walki, ale również zamiłowanie do poznawania ciała. Rozpoczął więc studiowanie fizjoterapii – kierunku wymagającego szerokiej i kompleksowej wiedzy. – Chcę pomagać takim jak ja, sportowcom, którzy na skutek kontuzji nie mogą uprawiać sportu. Wiem, jakie to uczucie nie móc trenować i to jest moją motywacją do ciągłej nauki. W łączeniu studiowania i zawodowego uprawiania sportu, co nie jest proste, dostaję wsparcie od uczelni – dodał zawodnik UKS 6 Judo Piła.

Codzienne treningi doprowadziły go do wielu tytułów. Jest multimedalistą mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich i aktualnym młodzieżowym mistrzem Polski w kat. -90 kg. Jest także członkiem kadry narodowej i dwukrotnym brązowym medalistą AMP. Jego plany sportowe to oczywiście udział w igrzyskach, a naukowe to uzyskanie tytułu magistra fizjoterapii.