Po pierwszy tytuł

0
3939

Największa impreza cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zbliża się wielkimi krokami. Ponad 1200 lekkoatletów będzie rywalizowało w Łodzi o medale AMP. W tym roku w programie zawodów zadebiutują nowe konkurencje. Jedną z nich jest trójskok kobiet.

I to właśnie przedstawicielka tej konkurencji znalazła się na plakacie zawodów. Agnieszka Bednarek jest studentką drugiego roku pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim. Na co dzień reprezentuje barwy AZS Łódź. Jej przygoda ze sportem zaczęła się w szkole podstawowej, a miłością do sportu zaraziły ją starsze siostry, które trenowały lekkoatletykę. – Biegałam i skakałam w dal na szkolnych zawodach. Wyróżniałam się wśród rówieśniczek sprawnością fizyczną, dlatego za namową siostry Agaty mama zaprowadziła mnie do trenera Tomasza Kusia. Zaczęłam uczęszczać na treningi ogólnorozwojowe trzy razy w tygodniu w klubie MULKS MOS Sieradz – wspomina początki swojej kariery. Warto dodać, że siostra Agnieszki, Agata Bednarek-Krawczuk to olimpijka z Londynu, czterokrotna mistrzyni Polski w biegu na 400 m.

Agnieszka jest aktualną wicemistrzynią Polski seniorek i wicemistrzynią Polski do lat 23 w swojej koronnej konkurencji. Zawodniczka AZS Łódź może pochwalić się jednak sukcesami nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej. Za swoje największe osiągnięcie uznaje piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów – Udało mi się wówczas pojechać na tak ważne zawody i zająć wysokie miejsce po zaledwie roku trenowania trójskoku i po wcześniejszej dwuletniej przerwie od sportu spowodowanej kontuzją.

Przed rokiem studentka Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski – Miło wspominam te zawody. Rywalizacji towarzyszyła świetna atmosfera, wszyscy  na trybunach dopingowali swoich kolegów i koleżanki z uczelni. W Lublinie skakałam w dal i biegałam 200 m, ale oczywiście bardzo się cieszę, że w tym roku będę mogła wystąpić w trójskoku. Mam nadzieję, że zdobędę jak najwięcej punktów dla uczelni.

Celem podopiecznej trener Anety Sadach na ten sezon jest wypełnienie minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Chciałabym to zrobić podczas startu na AMP, ale to będzie dopiero mój drugi start w sezonie, więc nie do końca jestem pewna, czy będę już w tak wysokiej dyspozycji.

Cele i marzenia Agnieszki na przyszłość? Oczywiście – przekroczenie bariery 14 m w trójskoku i jak dla każdego sportowca, udział w Igrzyskach Olimpijskich.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj