Po pierwsze złoto

0
1629

Do Neapolu wyślemy skromną, siedmioosobową reprezentację strzelców. O jej sile stanowić będą kobiety.

Strzelectwo sportowe wraca na uniwersjadę po krótkiej przerwie. Dyscyplina wypadła z programu w 2017 r. w Taipei, bo gospodarze nie posiadali odpowiedniej bazy. Teraz baza jest, ale liczba konkurencji została zminimalizowana, co może znaczyć, że Włosi też mają jakieś problemy.

W efekcie Polacy wystartują tylko w konkurencjach karabinu pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego. Większość naszych reprezentantów będzie strzelać z broni długiej i z tymi startami wiążemy największe nadzieje na podium. W kadrze mamy bowiem świetne dziewczyny, które ostatnio bardzo dobrze sobie radzą, co udowodniły m.in. w rozgrywanych po raz pierwszy Akademickich Mistrzostwach Polski.

Natalia Kochańska, Aneta Stankiewicz i Katarzyna Komorowska zdobyły razem osiem medali, a dwa złote wywalczyła Stankiewicz. Komorowska w ubiegłym roku odniosła życiowy sukces, zdobywając srebro Mistrzostw Europy i wyrównując rekord Polski. Kochańska zaś zbiera ostatnio szlify w Pucharze Świata i to ona najpewniej powalczy także w mikście z najmłodszym w tej stawce Maciejem Kowalewiczem. Cała trójka dziewczyn wywalczyła rok temu drużynowe złoto Akademickich Mistrzostw Świata, co oznacza, że także w tej konkurencji rysuje się spora szansa na medal.

– Mamy młody i bardzo silny zespół ze sporym doświadczeniem. Indywidualnie i w zespole są więc duże nadzieje na podium, ale trzeba do nich podejść spokojnie. Ten sport jest bardzo nieprzewidywalny. Z drugiej strony jest jednak rok przedolimpijski i wielu najlepszych zawodników wybierze walkę o nominacje na igrzyska. Może więc najwyższy czas wystrzelać to złoto na uniwersjadzie? – zastanawia się trener Tomasz Łukaszewski.

Rzeczywiście. Polacy zdobyli dotąd na uniwersjadach 12 krążków, ale jeszcze ani razu nie wygrali. Do walki włączą się zapewne także specjaliści od pistoletu z Joanną Tomalą na czele. Studentka AWFiS Gdańsk na ostatnich AMŚ wywalczyła z drużyną srebro, więc międzynarodowe zmagania studenckie nie są jej obce. Julita Borek i Grzegorz Długosz stawali zaś na podium AMP. Czy to pozwoli im powalczyć także na uniwersjadzie?

Nasi strzelcy będą rywalizować w Neapolu w dniach 4-9 lipca.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj