Pływacy z medalami Mistrzostw Europy do lat 23

0
455

Polscy pływacy zdobyli 11 medali na rozegranych po raz pierwszy w historii Mistrzostwach Europy do lat 23. Udział w pięciu z nich mieli reprezentanci klubów AZS.

Pływacy nie mieli chwili wytchnienia po Uniwersjadzie w Chengdu – młodzieżowcy niemal prosto po przylocie z Chin udali się do Dublina i odnieśli kolejny sukces. Znakomitą dyspozycję w tym sezonie potwierdziła Adela Piskorska. Zawodniczka AZS UMCS Lublin została młodzieżową mistrzynią Europy na 100 m stylem grzbietowym. Na dystansie dwukrotnie krótszym sięgnęła po srebro. Kolejny medal międzynarodowej imprezy wywalczył Jakub Majerski. Reprezentant AZS AWF Katowice zdobył srebrny medal na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym.

Polacy nie mieli sobie równych wśród europejczyków w wyścigach sztafetowych. Piskorska i Majerski wraz z Kornelią Fiedkiewicz i Janem Kałusowskim stanęli na najwyższym stopniu podium w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem zmiennym. Na zakończenie zawodów tytuł mistrzów Europy w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym wywalczyli Kamil Sieradzki (AZS AWF Katowice) i Jakub Kraska (AZS UŁ PŁ Łódź) wraz z Julią Maik i Kornelią Fiedkiewicz.

Ponadto azetesiacy startowali indywidualnie w kilku finałach. Tuż za podium w rywalizacji 200 m stylem grzbietowym uplasował się Filip Kosiński (AZS AWF Warszawa). Szósty na 100 m stylem dowolnym był Jakub Kraska, a siódmy na 50 m stylem motylkowym Jakub Majerski.