Pływacy powalczą o medale w Glasgow

1
649

Polski Związek Pływacki ogłosił skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy na krótkiej pływalni w Glasgow. W gronie 28 powołanych zawodników nie zabrakło oczywiście pływaków z klubów AZS.

Zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy były rozegrane w miniony weekend Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu, ale duża grupa zawodników zapewniła sobie przepustkę do Szkocji dzięki dobrym startom w zawodach seniorskich i juniorskich w sezonie letnim. Jeszcze przed rywalizacją na Termach Maltańskich wyjazdu do Glasgow mogli być pewni Zuzanna Herasimowicz (AZS AWF Warszawa), Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice), Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin), Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa), Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) i Wojciech Wojdak (AZS AWF Warszawa). W Poznaniu wskaźniki na ME na 100 m i 200 m stylem dowolnym wypełnił Jakub Kraska (AZS Łódź). Do reprezentacji został powołany także Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice).

Warto dodać, że Michałowi Poprawie przepustkę na Mistrzostwa Europy dał bardzo dobry występ na tegorocznej Letniej Uniwersjadzie, podczas której był czwarty na 200 m stylem motylkowym i szósty na dystansie dwukrotnie krótszym z nowymi rekordami życiowymi. W Poznaniu prawo startu w Glasgow wywalczyli także inni członkowie Akademickiej Reprezentacji Polski z Neapolu – Paulina Piechota, Dominika Sztandera, Karol Ostrowski i Kacper Stokowski.

Przed dwoma laty w Kopenhadze Polacy zdobyli trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy. Wicemistrzem Europy na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym został wówczas Radosław Kawęcki.

Mistrzostw Europy na krótkiej pływalni odbędą się w dniach 4-8 grudnia 2019. Polacy będą mogli podczas zawodów uzyskiwać kwalifikacje na Mistrzostwa Europy (Budapeszt, 11-17 maja 2020). Prawo startu na Węgrzech wywalczą ci pływacy, którzy zajmą miejsca 1-6 w konkurencjach olimpijskich lub 1-8 w konkurencjach nieolimpijskich.

Fot. Paweł Skraba

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj