Pływacy nie zwalniają tempa

0
885

Czwarty, przedostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców przyniósł pływakom z klubów AZS kolejne medale, rekordy życiowe i minima na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie.

W pierwszym popołudniowym finale 100 m stylem dowolnym wicemistrzynią Polski w rywalizacji kobiet została Dominika Kossakowska z AZS AWF Katowice, zapewniając sobie tym samym miejsce w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym na Mistrzostwa Europy. Niezwykle emocjonujący przebieg miał wyścig panów na tym dystansie. Po zaciętym finiszu zwyciężył Kacper Majchrzak, wyprzedzając o zaledwie 0,02 s Marcina Cieślaka z AZS UMCS Lublin. Nowy rekord życiowy – 46,79 s pozwolił Cieślakowi na wypełnienie minimum do Budapesztu. Brązowy medal zdobył Jakub Kraska, który także poprawił życiówkę (47,09 s) i znajdzie się w składzie sztafety na Mistrzostwa Europy.

Nie mniej emocji przyniósł finał 200 m stylem motylkowym mężczyzn. Dwóch faworytów z AZS AWF Katowice – Michała Poprawę i Jakuba Majerskiego pogodził Damian Chrzanowski z WKS Śląska Wrocław. Poprawa został wicemistrzem Polski, a Majerski zdobył brązowy medal. Wszyscy medaliści wypełnili minimum do Budapesztu.

Mistrzynią Polski na 200 m stylem klasycznym zgodnie z przewidywaniami została Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa) z nowym rekordem życiowym. Na trzecim stopniu podium stanęła Wiktoria Samuła z AZS UMCS Lublin. Wśród mężczyzn na tym dystansie srebrny medal zdobył Bartłomiej Roguski (AZS AWF Warszawa), ulegając świetnie dysponowanemu Rafałowi Kusto, który złoto okrasił nowym rekordem Polski.

Na zakończenie dnia kluby AZS tradycyjnie powiększyły dorobek medalowy w wyścigach sztafetowych. W rywalizacji kobiet srebrny medal wywalczyły zawodniczki AZS UMCS Lublin, a brązowy – AZS AWF Warszawa. Wśród mężczyzn całe podium zajęły zespoły AZS. Triumfował AZS UMCS Lublin przed AZS AWF Katowice i AZS AWF Warszawa. Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Jana Świtkowskiego na pierwszej zmianie zespołu z Lublina, który uzyskał czas, jaki w rywalizacji indywidualnej dałby mu brązowy medal. W sztafecie z Warszawy świetnie na ostatniej zmianie spisał się Radosław Kawęcki, który zapewnił swojej ekipie brąz.

W niedzielę ostatni dzień zmagań na pływalni Aquasfera w Olsztynie. Wyniki i transmisja z zawodów są dostępne TUTAJ.

Medaliści czwartego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu z klubów AZS