Piętnaście zespołów wystąpi w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, które odbędą się w sobotę i niedzielę w Łodzi. Tytułu bronić będzie drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Początkowo w turnieju, który po raz drugi z rzędu organizuje AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, miało wystąpić szesnaście drużyn, ale z imprezy musiała wycofać się ekipa Politechniki Poznańskiej. Do Łodzi przyjedzie zatem piętnaście ekip, czyli cztery więcej, niż w ubiegłym roku. Na starcie staną wszyscy ubiegłoroczni medaliści – poza AWF Warszawa także Politechnika Gdańska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

W awizowanych składach drużyn są zawodnicy, którzy w ubiegłym roku wyjechali z Łodzi z nagrodami dla najlepszych graczy – Paulina Wilk (Politechnika Śląska w Gliwicach) i Adam Szolc (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie).

Turniej odbędzie się w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia 69. Impreza, zgodnie z obecnymi decyzjami władz państwowych, będzie zamknięta dla publiczności. Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 9, a pierwszego dnia zawodnicy rozegrają rywalizację w grupach. W niedzielę od rana zaplanowano spotkania w fazie pucharowej, a wielki finał odbędzie się o godz. 14.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.

Uczelnie uczestniczące w Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie

Grupa A
1. Politechnika Gdańska
2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
3. Politechnika Wrocławska
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Grupa B
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
2. Politechnika Śląska w Gliwicach
3. Uniwersytet Wrocławski
4. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Grupa C
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Grupa D
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie