Decydujące bramki strzelił… bramkarz AGH!

0
133

Siedem drużyn walczyło o tytuł Akademickiego Mistrza Małopolski. Mecz finałowy  pokazał, że nigdy nie można być pewnym zwycięstwa.

AWF prowadząc od 3 minuty meczu 1:0 finalnie stracił bramkę w ostatniej akcji meczu, a później przegrał w rzutach karnych. Co ciekawe oba decydujące gole strzelił Karol Wacławiec – bramkarz AGH.

Na początku w turnieju piłkarskim AMM swoich sił próbowali zawodnicy z siedmiu małopolskich uczelni. Rozgrywki były podzielone na fazę grupową oraz fazę pucharową i walkę o miejsca na podium Akademickich Mistrzostw Małopolski. Aktualna sytuacja w kraju nie ułatwiła rozgrywania zawodów. Wiele drużyn miało problem ze skompletowaniem składu na poszczególne mecze. Determinacja zawodników i trenerów dały jednak szansę na rozegranie i dokończenie całych rozgrywek AMM.

Dwa ostatnie mecze mistrzostw rozegrano 10 maja. Był to jeden z pierwszych upalnych dni tego roku, który dodatkowo przyniósł nie lada emocje na stadion KS Nadwiślan. Jako pierwsi na boisko weszli zawodnicy walczący o najniższy stopień podium, czyli reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego i PWSZ Nowy Sącz. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszli sądeczanie, którzy wygrali mecz 3:1. Nie sposób nie zauważyć dużego wkładu w zwycięstwo Kamila Palacza, który zakończył mecz z hat-trickiem na swoim koncie.

W finale faworytami byli zawodnicy krakowskiego AWF mierzący się z AGH. Przebieg meczu był spokojny. Szymon Kurek strzelił pierwszą bramkę dla AWF już w trzeciej minucie. Wydawałoby się, że wszystko było pod kontrolą, lecz wynik 1:0 nie mógł dawać pewności na zwycięstwo. W ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym, piłkę w siatce AWF umieścił Karol Wacławiec – bramkarz AGH. Dał on tym samym możliwość swojej drużynie na walkę o zwycięstwo w konkursie rzutów karnych. Tak też się stało. AGH wygrał mecz, a decydującą „jedenastkę” trafił ponownie brakarz AGH, czym zdecydowanie zasłużył na miano zawodnika meczu finałowego.

Akademickie Mistrzostwa Małopolski były początkiem rywalizacji akademickiej dla studentów z Małopolski. Następnym etapem jest turniej półfinałowy, który odbędą się w Lublinie w dniach 16-18 maja.

Klasyfikacja końcowa AMM 2021 w piłce nożnej mężczyzn

1. Akademia Górniczo-Hutnicza
2. Akademia Wychowania Fizycznego
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
4. Uniwersytet Pedagogiczny
5. Uniwersytet Ekonomiczny
6. Uniwersytet Jagielloński
7. Politechnika Krakowska