64 pary reprezentujące 41 uczelni wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które rozpoczną się w piątek na plaży miejskiej w Gdyni. To będzie ostatnia impreza całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

Wśród rywalizujących na plaży zawodniczek i zawodników spotkać będzie można spotkać znane twarze z rozgrywek ligowych. Wśród faworytek w rywalizacji pań są ubiegłoroczne zwyciężczynie z Uniwersytetu Warszawskiego Agata Wawrzyńczyk i Marta Łodej. Warto dodać, że Wawrzyńczyk kilka tygodni temu świętowała zdobycie tytułu mistrza Polski  w hali z zespołem ŁKS Commercecon Łódź.

W turnieju mężczyzn brakuje złotych medalistów sprzed roku Piotra Ilewicza i Stanisława Wawrzyńczyka, a z numerem 1 rozstawieni są Adrian Białecki i Jakub Sulima (Uniwersytet Gdański), którzy poprzedniego lata zakończyli Akademickie Mistrzostwa Polski na drugim miejscu.

Akademickie Mistrzostwa Polski to największa impreza studencka w siatkówce plażowej w Polsce. Jak dotąd często zdarzało się, że uczelnie do finałów wprowadzały nawet po trzy pary, tym razem sito eliminacji przeszły maksymalnie po dwie pary – mówi Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczestników. – Jedna z nich to voucher na rejs do Szwecji od naszego sponsora, firmy Stena Line – dodaje Walczak.

W piątek i sobotę odbędą są gry eliminacyjne, natomiast w niedzielę odbędą się mecze półfinałowe i finałowe. Wczesnym popołudniem zaplanowana jest ostatnia w tegorocznym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski dekoracja zwycięzców.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Wśród partnerów AMP w piłce siatkowej są także Gdyńskie Centrum Sportu i firma Stena Line.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

KOBIETY
1. Aleksandra Chyła / Agata Chyła (Uniwersytet Gdański)
2. Agnieszka Krawczyk / Adrianna Gaś (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
3. Agnieszka Adamek / Izabela Błasiak (Uniwersytet Warszawski)
4. Aleksandra Elko / Joanna Moczko (Politechnika Śląska w Gliwicach)
5. Marta Łodej / Agata Wawrzyńczyk (Uniwersytet Warszawski)
6. Jagoda Radzewicz / Klaudia Parczyńska (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu)
7. Aleksandra Lipska / Anna Bodasińska (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej)
8. Olga Klocek / Jagoda Kardyś (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)
9. Monika Kobylińska / Magdalena Borkowska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
10. Justyna Kozłowska / Weronika Antczak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
11. Aleksandra Smykla / Karolina Wróbel (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie)
12. Natalia Gieroba / Sylwia Obszyńska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
13. Paulina Pachurka / Edyta Mazurczak (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu)
14. Sandra Banach / Patrycja Telega (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
15. Agnieszka Wargocka / Martyna Frączek (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
16. Kamila Klajman / Sandra Sobór (Politechnika Łódzka)
17. Marta Kosobucka / Aleksandra Ryglewicz (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)
18. Jagoda Szkodny / Monika Pietroczuk (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
19. Kaja Strużyk / Marta Pietroczuk (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
20. Klaudia Kubas / Bianka Fudali (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
21. Agnieszka Gruczek / Paulina Kwapisiewicz (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
22. Monika Gorzka / Angelika Wilczyńska (Uniwersytet Gdański)
23. Michalina Tokarska / Aleksandra Zdon (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)
24. Aneta Kaczmarek / Kinga Legieta (Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie)
25. Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
26. Dominika Bilicka / Dorota Strąg (Uniwersytet Łódzki)
27. Monika Gajtkowska / Gabriela Puławska (Politechnika Poznańska)
28. Patrycja Tomczyk / Adrianna Kukulska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
29. Aleksandra Witkoś / Aleksandra Kozak (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie)
30. Kamila Toborek / Karolina Krzeszewska (Politechnika Śląska Gliwice)
31. Klaudia Korzeń / Gabriela Fryc (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
32. Barbara Kiławiec / Simona Duda (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)

MĘŻCZYŹNI
1. Adrian Białecki / Jakub Sulima (Uniwersytet Gdański)
2. Adam Manios / Michał Korycki (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi)
3. Mikołaj Głowacki / Mateusz Wołowicz (Uniwersytet Zielonogórski)
4. Ernest Plizga / Kamil Warzocha (Uniwersytet Rzeszowski)
5. Karol Borkowski / Jakub Makar (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)
6. Kacper Ledwoń / Kamil Dębski (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu)
7. Jan Krasiński / Maciej Kleinschmidt (Uniwersytet Gdański)
8. Łukasz Zugaj / Piotr Filipowicz (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie)
9. Tomasz Ciach / Marek Setlak (Politechnika Opolska)
10. Damian Nowak / Tomasz Jaroszczak (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu)
11. Jakub Zabłocki / Rafał Maluchnik (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
12. Piotr Pieniążek / Hubert Stręk (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
13. Dominik Juszczak / Tymoteusz Juszczak (Politechnika Poznańska)
14. Patryk Tyszka / Maciej Okrzeja (Uniwersytet Warszawski)
15. Jakub Grzegolec / Błażej Podleśny (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
16. Jakub Czubiński / Tomasz Dudek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
17. Piotr Ilewicz / Adam Parcej (Uniwersytet Warszawski)
18. Adam Szymczak / Karol Tarnowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
19. Rafał Berwald / Przemysław Ulejczyk (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie)
20. Jan Lipski / Patryk Rajfura (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)
21. Konrad Machowicz / Błażej Czarnecki (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
22. Michał Szabłowicz / Borys Suhak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
23. Maciej Kaszewiak / Szymon Kaszewiak (Politechnika Łódzka)
24. Mateusz Bury / Adam Andrys (Politechnika Wrocławska)
25. Michał Głowacki / Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)
26. Błażej Płomiński / Łukasz Olejniczak (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy)
27. Krzysztof Wiśniewski / Szymon Zych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
28. Maciej Mata / Adam Wróbel (Politechnika Opolska)
29. Piotr Groszek / Kamil Waszczuk (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)
30. Michał Walenciak / Michał Florek (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
31. Bartłomiej Więckiewicz / Mateusz Adamiak (Politechnika Gdańska)
32. Wojciech Pańka / Marek Subocz (Politechnika Poznańska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here