Ostatnie eliminacje AZS Winter Cup

0
362
I Eliminacje AZS Winter Cup 2019/2020 - Harenda, Zakopane, Polska, 21.02.2020 r. fot. Michał Szypliński/skifoto.pl

Jakub Matulka (ALK Warszawa) w gigancie i Aleksandra Pluta (UAM Poznań) w slalomie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa w Akademickim Pucharze Polski. W ostatnich zawodach przed finałem z mieszanym szczęściem ścigała się Iwona Kohut (AWF Wrocław), która zdobyła złoto w gigancie, ale została zdyskwalifikowana w slalomie. Kolejny tryumf w tej konkurencji zanotował Adam Chrapek (PŚl Gliwice).

Eliminacje na zakopiańskiej Harendzie zaplanowane były na grudzień, jednak warunki pogodowe zmusiły organizatora do poszukania terminu zastępczego. W ten oto sposób pierwsze eliminacje zostały rozegrane jako ostatnie – 21 lutego, czyli dokładnie tydzień przed wielkim finałem AZS Winter Cup.

Zadowoleni byli ci, którzy dobrze radzą sobie w ciężkich warunkach. Pogoda nie miała litości. Poranne promienie słońca, które oświetlały Harendę, szybko przysłonięte zostały przez gęste chmury. Po kilku godzinach zaczął z nich nieśmiało padać śnieg. Przed slalomem prószenie przerodziło się w prawdziwą zamieć śnieżną, utrudniającą zawodnikom widoczność i pogarszającą i tak złe warunki na trasie.

Pełna relacja z zawodów eliminacyjnych na stronie partnera medialnego ntn.pl

Tekst i foto: Michał Szypliński (www.skifoto.pl)

Głównym sponsorem AZS Winter Cup jest Grupa LOTOS S.A. Projekt realizowany jest przy wparciu Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here