Ostatni mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Hali Urania

0
259

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Będzie to także pożegnanie z Halą Urania. Początek spotkania z GKS Katowice o godz. 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w pierwszym meczu o dziewiąte miejsce ekipie GKS Katowice. Po dwóch partiach wygranych przez gospodarzy w trzeciej lepsi byli olsztynianie. Choć akademicy z Kortowa byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, przegrali 1:3.

– Był to mecz walki. Próbowaliśmy odwrócić jego losy, wygrywając trzecią partię. W czwartym secie mieliśmy kilka punktów przewagi, lecz nie skończyliśmy kontrataków i rywale nas przełamali – powiedział chwilę po spotkaniu Nikodem Wolański, rozgrywający akademików.

Rewanżowe spotkanie na zakończenie sezonu odbędzie się w piątek, 26 marca o godzinie 17:30. W przypadku remisu 1:1, będziemy świadkami tzw. złotego seta, granego do 15 punktów. Co, według Daniela Castellaniego, będzie najważniejsze podczas tego meczu? – Chcemy pokazać kibicom oraz wszystkim osobom związanym z klubem to, co najlepsze. Wiemy, że nasza forma w tym sezonie nie była regularna – raz graliśmy bardzo dobrze, a raz źle. Mam nadzieję, że podczas ostatniego spotkania zaprezentujemy się z dobrej strony i godnie zakończymy sezon – stwierdził trener AZS.

Piątkowe spotkanie to także pożegnanie z Halą Urania. Siatkarze AZS Olsztyn rozgrywali tu swoje spotkania od 1983 roku. W tym czasie zdobyli dwukrotnie mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu).

Remont Hali Urania rozpocznie się po zakończeniu sezonu 2020/2021. Z dotychczasowego obiektu pozostanie jedynie szkielet. Urania zmieni diametralnie swoje oblicze w środku. Trybuny mają pomieścić ponad 4000 osób, a obok powstanie sala rozgrzewkowa, w której zmagania będzie mogło śledzić 500 kibiców.

– Urania jest częścią historii siatkówki w Polsce. Kiedy przyjeżdżałem tutaj z zespołami z PGE Skry Bełchatów czy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, było nam bardzo ciężko. Odbywały się tutaj także ważne mecze dla historii nie tylko AZS, ale i polskiej siatkówki. To dobrze, że zyska ona nowe oblicze. Mam nadzieję, że AZS powróci na nią szybko i otworzy ją w dobrym stylu – kończy Castellani.

Początek piątkowego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi m.in studenckie Radio UWM FM. Słuchaj relacji online!