Olimpijka w narciarstwie zawodniczką AZS Łódź!

0
379

Tego, że azetesiacy w Łodzi będą śledzić zmagania alpejskiego Pucharu Świata, by dopingować swoją zawodniczkę raczej nikt się nie spodziewał. A jednak – w AZS wszystko jest możliwe. W październiku tego roku reprezentantką AZS Łódź została Magdalena Łuczak. 

Magdalena Łuczak to obecnie obok Maryny Gąsienicy-Daniel czołowa polska narciarka alpejska. W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała w 2019 roku. Pierwsze pucharowe punkty zdobyła w swoim czwartym starcie w 2021 roku, kończąc rywalizację w slalomie gigancie w Courchevel na 20. miejscu. Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku zajęła 26. pozycję w slalomie gigancie i 10. pozycję w konkurencji drużynowej.

W sezonie 2022/2023 Łuczak zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski seniorów – w slalomie gigancie, supergigancie i kombinacji. Ponadto zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy w Zinal w slalomie gigancie.

Obecny sezon, już jako zawodniczka AZS Łódź, polska narciarska rozpoczęła bardzo udanie. W pierwszym starcie zdobyła punkty Pucharu Świata, zajmując 30. miejsce w slalomie gigancie w Soelden. Pod koniec listopada odnotowała najlepszy wynik w karierze w Pucharze Świata – była 17. w slalomie gigancie w amerykańskim Killington. Punktowała także w PŚ w slalomie gigancie w kanadyjskim Tremblant (28. miejsce).

W połowie grudnia w tym samym miejscu wygrała dwa slalomy giganty w ramach Pucharu Ameryki Północnej. Rok zakończyła kolejnym bardzo dobrym startem w Pucharze Świata w Lienz, gdzie kolejny raz zakwalifikowała się do drugiego przejazdu w slalomie gigancie i ostatecznie ukończyła rywalizację na 20. pozycji. W slalomie do awansu do czołowej „30” zabrakło niewiele – zaledwie 0,25 sekundy, ale 36. lokata to jak dotychczas najlepszy występ Magdy w tej specjalności.

Magdalena Łuczak pochodzi z Łodzi. Jest studentką Uniwersytetu Colorado i Uniwersytetu Łódzkiego, beneficjentką programu kariery dwutorowej „Studia i Sport w UŁ”.