Liczba kombinacji na szachownicy jest większa niż liczba atomów w obserwowalnym świecie. O tytuł najlepszego „kombinatora” mogą rywalizować osoby z niepełnosprawnościami. W dniach 24-26 marca w Katowicach odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach.

To nie lada gratka dla fanów tego sportu, ale również dla osób chcących stawiać pierwsze kroki. Zawody zostaną poprzedzone szkoleniem teoretycznym i praktycznym, w którym zostaną przedstawione zasady gry i reguły rywalizacji. Ideą IMP AZS jest integracja poprzez sport oraz włączanie do aktywności jak największej liczby chętnych osób z dysfunkcjami.

Po nabyciu wiedzy rozpocznie się rywalizacja o medale. Każdego uczestnika czeka napięty grafik meczowy, a wyniki klasyfikacji indywidualnej wliczać się będą do rankingu drużynowego. W ostatniej edycji najlepsza okazała się ekipa AZS Akademii Górnośląskiej, wyprzedzając reprezentację AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego i AZS Politechniki Wrocławskiej. Jak będzie tym razem?

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 24.02 do godziny 23.59. Kliknij tutaj, aby zapisać się do udziału! Liczba miejsc ograniczona. Organizator zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie dla zakwalifikowanych uczestników.

Więcej informacji dostępne na stronie internetowej projektu.

Organizatorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest Akademicki Związek Sportowy we współpracy z KU AZS UE Katowice. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.