Niedziela: Polacy na arenach uniwersjady

0
814
W niedzielę liczymy m.in. na medal naszych szpadzistek

W niedzielę kolejny mecz siatkarzy. O medale powalczą m.in. pływacy, judocy i szpadzistki, które wystartują w turnieju drużynowym.

Biało-czerwoni siatkarze na razie idą jak burza. Ekipa prowadzona przez Pawła Woickiego nie straciła seta w meczach z Brazylią i Francją. Jutro będzie chciała podtrzymać znakomitą passę w starciu z Iranem w Eboli.

– Irańczycy starają się grać trochę na dziko. Rozgrywający z trzeciego, czwartego metra próbuje grać szybko – powiedział II trener Polaków Daniel Pliński. Ciekawe, czy w pojedynku z Persami dziko będzie również pod siatką. Temperatura może być równie wysoka, jak w spotkaniach pierwszych reprezentacji obu krajów.

W niedzielę na zakończenie rywalizacji w judo odbędą się turnieje drużynowe. Zmagania kobiecych ekip będą miały miejsce także na szermierczej planszy w Salerno, gdzie o medal powalczą nasze szpadzistki. O miejsce na podium może pokusić się także pływak Michał Poprawa, który z pierwszym czasem awansował do finału na 200 metrów stylem motylkowym.

W ślady koleżanek korzystających z karabinu, które wywalczyły złoto w drużynie postarają się pójść Julita Borek i Joanna Tomala, czekające na start w pistolecie pneumatycznym. W niedzielę zobaczymy także kolejne mecze naszej tenisistki i pingpongistów. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Piotr Chłystek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj