W kalendarzu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS pojawiły się kolejne, dostępne dyscypliny. Osoby z niepełnosprawnościami do startu w zawodach nie potrzebują nic… prócz zdrowego rozsądku. Rywalizacja w kajakarstwie i ergometrze wioślarskim odbędzie się w dniach 11-13 września w Wilkasach koło Giżycka.

Wydarzenia z cyklu IMP AZS mają za zadanie upowszechniać aktywność fizyczną wśród pełnoletnich osób ze specjalnymi potrzebami. Aby przystąpić do najbliższych zawodów, nie są wymagane wiedza i umiejętności z zakresu kajakarstwa czy wiosłowania na ergometrze wioślarskim. W pierwszym dniu dla uczestników przygotowane zostały warsztaty teoretyczne i praktyczne. Dodatkowo zaplanowany zostały treningi przed startami. Rywalizacja w kajakarstwie odbędzie się w kapokach na spokojnych wodach Jeziora Niegocin.

Udział w Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Dla zakwalifikowanych uczestników spoza Wilkas i okolic organizator zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Uczestnicy na własny koszt przyjeżdżają na zawody. O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Chęć udziału może zgłosić każda pełnoletnia osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów. Zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie ogólnym.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza do środy 16 sierpnia do godziny 23.59. Komunikat ogólny oraz zapisy dostępne są na stronie internetowej projektu: www.imp.azs.pl.

 

Projekt Integracyjnych Mistrzostwa Polski AZS finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
Plakat: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO