W dniach 27-29 maja w Zielonej Górze odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bocci. Zawody zakończą rywalizację pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami w tym roku akademickim.

Rozgrywki poprzedzone zostaną warsztatami teoretycznymi i praktycznymi, które odbędą się w piątkowe popołudnie. W sobotę wystartuje rywalizacja drużynowa, natomiast dzień później indywidualna. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w sześciu klasach startowych.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 06.05 do godziny 20.00. Kliknij tutaj, aby zapisać się do udziału! Liczba miejsc ograniczona. Organizator zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie dla zakwalifikowanych uczestników.

Więcej informacji dostępne na stronie internetowej projektu.

Akademicki Związek Sporty wspierają: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami zawodów są Grupa LOTOS i Grupa PZU. Organizatorem IMP AZS w pływaniu jest Akademicki Związek Sportowy, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytet Zielonogórski oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.

Zobacz, jak wyglądały ubiegłoroczne zmagania na krótkiej relacji wideo:

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
Wideo: Marta Dutkiewicz / NOBLE ART PROJECT