Pobiegli z pomocą po raz szósty

0
1117

W minioną sobotę odbył się VI Bieg Charytatywny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po dwuletniej przerwie, kiedy imprezę rozgrywano w formie wirtualnej, biegacze mogli w końcu zmierzyć się w bezpośredniej rywalizacji.

W tym roku areną zmagań były Park 3 Maja i Park Baden Powella, słynące z wielu imprez biegowych, m.in. Akademickich Mistrzostw Świata czy Akademickich Mistrzostw Polski. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5,1 km. Na starcie stanęło 298 biegaczy, którzy walczyli o zwycięstwo w kilku kategoriach wśród kobiet i mężczyzn – open, student Uniwersytetu Medycznego, pracownik Uniwersytetu Medycznego, członek AZS UMed Łódź.

Jako pierwszy linię mety przekroczył absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Paweł Chamera. Wśród kobiet najlepsza była studentka Małgorzata Gaszewska. Wyniki biegu i zwycięzców poszczególnych klasyfikacji znajdziecie tutaj.

Bieg tradycyjnie miał cel charytatywny. Środki zebrane w ramach wpisowego przeznaczono na pomoc osobom po przeszczepach – pacjentom Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nefrologii Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz Klubem Uczelnianym AZS UMed Łódź. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Fot. Mikołaj Zacharow