Mistrzyni świata wystartuje na AMP we wspinaczce

0
734

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej odbędą się m.in. w nowej hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Do rywalizacji na ściance stanie prawie 300 zawodników, reprezentujących 39 uczelni z całej Polski. 

Wśród najlepszych jest mistrzyni świata we wspinaczce na czas – Natalia Kałucka. Bardzo mocną reprezentację wystawią gospodarze – Uniwersytet Medyczny w Lublinie, który będzie bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

– Zapraszamy na Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Organizatorem będzie Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Do dyspozycji jest nowa, piękna hala z fantastyczną, wysoką ścianką wspinaczkową, na której rywalizować będą studenci z całej Polski. Zapowiada się udana impreza – mówi Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego we wspinaczce sportowej na czas, 20.03.2022 r.

– Staramy się wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik. Dla naszego klubu to bardzo duże wydarzenie. Dodatkowo postaraliśmy się, że w standardowych pakietach dla uczestników znajdują się produkty firmy Medisept, który została partnerem tych mistrzostw – opowiada Wojciech Kołodziej, Prezes KU AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie. Odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30 w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a uświetni je występ Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Zakończenie mistrzostw z dekoracjami głównymi zostanie przeprowadzone po finale konkurencji na czas, czyli w niedzielę o godzinie 15:00 – dodaje prezes.

Z zawodów zostanie przeprowadzona transmisja na żywo poprzez kanał YouTube AZS Lublin – z finałów w każdej konkurencji.

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski oraz Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk. Partnerem mistrzostw jest Województwo Lubelskie z marką „Lubelskie. Smakuj Życie!” oraz Miasto Lublin, które stanie się Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Wydarzenie wspiera Lotto, Medisept i Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Zawody odbędą się w ramach obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz