Michał Poprawa tuż za podium z nową życiówką!

0
1898

Michał Poprawa zajął czwarte miejsce na 200 m stylem motylkowym, poprawiając rekord życiowy sprzed sześciu lat o ponad pół sekundy.

Poprawa już we wczorajszym półfinale pokazał się z bardzo dobrej strony i awansował do finału z pierwszym czasem. Dziś uzyskał najlepszy w karierze rezultat – 1:56.16 i uplasował się tuż za podium. Do brązowego medalu zawodnikowi AZS AWF Katowice zabrakło zaledwie 0,17 sekundy.

– To miejsce jest szczęśliwe. Udało mi się ustanowić nowy rekord życiowy, który próbowałem poprawić od sześciu lat. To były lata wysiłku, bólu i porażek o kilka setnych sekundy, ale staram się coraz lepiej wykonywać swoją pracę, by być gotowym na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku – podsumował swój start Poprawa. Dla Polaka był to trzeci występ w finale uniwersjad. Przed czterema laty w Gwangju był ósmy na 100 m stylem motylkowym, a w 2017 roku zajął szóste miejsce na 200 m stylem zmiennym.

Siódme miejsce w finale 1500 m stylem dowolnym zajęła Paulina Piechota. Polka popłynęła wolniej niż w eliminacjach, uzyskując rezultat 16:39.91. – Uważam, że mój start w tej konkurencji na Uniwersjadzie był bardzo dobry. Pływanie dystansu 1500 m dzień po dniu nie jest łatwe, dziś pogorszyłam się o dwie sekundy, ale dobrze oceniam ten występ – skomentowała Piechota.

To, co nie udało się na 200 m i 400 m Filip Zaborowski zrobił na 800 m stylem dowolnym. Polak wygrał rano swoją serię eliminacyjną z wynikiem 8:00.47, ponad dwie sekundy lepszym od tego, jaki uzyskał podczas majowych Mistrzostw Polski i z trzecim czasem awansował do poniedziałkowego finału.

Dwunaste miejsce w półfinałach 100 m stylem dowolnym zajął Karol Ostrowski. Zawodnik MKP Szczecin osiągnął wynik o 0,25 s szybszy niż w porannych eliminacjach – 49,82 s.

W rywalizacji na 100 m stylem motylkowym trzynasta była Paulina Peda. W półfinale uzyskała rezultat 1:00.01.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.