Medale judoków na Mistrzostwach Polski Młodzieży

0
792

Jedenaście medali – pięć srebrnych i sześć brązowych zdobyli judocy z klubów AZS na Mistrzostwach Polski Młodzieży, rozegranych 28 listopada w Józefowie.

Wicemistrzynią Polski w kategorii do 70 kg została Karolina Miller z KS AZS AWFiS Gdańsk. Po brązowe medale sięgnęły zawodniczki AZS AWF Katowice – Dominika Nowicka w kategorii do 57 kg i Wiktoria Lis w kategorii powyżej 78 kg

Trzykrotnie w rywalizacji mężczyzn na podium stali reprezentanci KS AZS AWF Wrocław – zdobywcy dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu. Choć nie udało się wywalczyć tytułu mistrzowskiego, azetesiacy najlepiej spisali się w kategorii do 66 kg. Wicemistrzem Polski Młodzieży został Przemysław Litwin (KS AZS AWF Wrocław), a brązowe krążki zawisły na szyjach Stanisława Jesionka (AZS Łódź) i Jana Jesionka (Klub Judo AZS Opole). Klubowy kolega tego ostatniego, Hubert Pieczyński mógł cieszyć się ze srebra w kategorii do 60 kg. W kategorii do 73 kg srebrny medal zdobył Konrad Szatkowski z KS AZS AWF Wrocław, a brązowy – Cezary Tchórzewski z AZS AWF Katowice. W wadze do 90 kg na trzecim stopniu podium stanął Wojciech Punda (KS AZS AWF Wrocław). Wicemistrzem Polski w kategorii do 100 kg został jedyny medalista z AZS UW, Eryk Ryciak.

W klasyfikacjach końcowych najwyżej uplasowali się judocy KS AZS AWF Wrocław, którzy zajęli drugie miejsce w rankingu punktowym mężczyzn.

Medaliści Mistrzostw Polski Młodzieży w judo z klubów AZS

Srebrne medale:

Karolina Miller (KS AZS AWFiS Gdańsk) – kat. do 70 kg
Hubert Pieczyński (Klub Judo AZS Opole) – kat. do 60 kg
Przemysław Litwin (KS AZS AWF Wrocław) – kat. do 66 kg
Konrad Szatkowski (KS AZS AWF Wrocław) – kat. do 73 kg
Eryk Ryciak (AZS UW Warszawa) – kat. do 100 kg

Brązowe medale:

Dominika Nowicka (AZS AWF Katowice) – kat. do 70 kg
Wiktoria Lis (AZS AWF Katowice) – kat. powyżej 78 kg
Jan Jesionek (Klub Judo AZS Opole) – kat. do 66 kg
Stanisław Jesionek (AZS Łódź) – kat. do 66 kg
Cezary Tchórzewski (AZS AWF Katowice) – kat. do 73 kg
Wojciech Punda (KS AZS AWF Wrocław) – kat. do 90 kg

Fot. Polski Związek Judo