Mamy nowych trenerów

0
121

Kolejna grupa instruktorów uzyskała tytuł trenerów II klasy w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami. Pod koniec sierpnia w Gdańsku odbyło się szkolenie, w którym wzięło udział dwunastu uczestników z całej Polski. 

Podczas kursu uczestnicy zapoznali się  z praktyką i metodyką następujących dyscyplin sportu – badminton, boccia, goalball, nordic walking, trójbój siłowy, strzelectwo, tenis stołowy, pływanie, żeglarstwo, koszykówka na wózkach, piłka siatkowa na siedząco. Uczestnicy poznali liczne gry i zabawy zalecane dla osób z niepełnosprawnością, a także system kształcenia sprawności ogólnej w zależności od stopnia niepełnosprawności. Zgromadzeni podczas szkolenia mieli także możliwość tworzenia konspektów treningowych podczas zajęć z osobami z niepełnosprawnościami.

Szkolenie spotkało się z pozytywnym odbiorem uczestników. – Uważam, że szkolenie było bardzo wartościowe dzięki zróżnicowaniu zajęć i prezentowanych dyscyplin sportu. Prowadzący potrafili zarażać pasją uczestników, co dobrze wpływało na panującą atmosferę. Kurs zawierał elementy teoretyczne i praktyczne co sprawiło, że łatwiej można było przyswoić wiedzę – skomentowała szkolenie Marta Gębala. – Prowadzący posiadali niesamowitą wiedzę z zakresu sportu osób z niepełnosprawnościami, którą przekazywali w sposób bardzo przystępny i zrozumiały. Odpowiadali na pytania uczestników kursu i wyjaśniali wszystkie nurtujące problemy z tej dziedziny. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tym szkoleniu – wspominał Fryderyk Musielak.

Współorganizatorka szkolenia Marta Dalecka dodała – Podczas organizacji szkoleń z zakresu sportu osób z niepełnosprawnością zależy nam, aby oprócz zajęć teoretycznych, każdy z przyszłych instruktorów, czy trenerów mógł przenieść się w świat osób z niepełnosprawnością. Chcemy, by mógł zobaczyć świat oczami osoby niewidomej i mógł z zasłoniętymi oczami wykonać podstawowe czynności w sali, czy na basenie. To bardzo wzbogaca warsztat trenerski, pomagając stać się bardziej empatycznym.

Współorganizatorem szkolenia były Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS wraz z Biurem Usług Sportowo-Handlowych. Kolejne szkolenia i kursy instruktorskie w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami można śledzić na stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here