Pary z UJ CM Kraków i UMCS Lublin wygrały turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn – półfinał C. Zawody odbyły się w Lublinie.

Czterdzieści cztery pary z południowo-wschodniej Polski przez dwa dni rywalizowały na boiskach Politechniki Lubelskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – po dwadzieścia dwie zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn. Zawodnicy walczyli o bilet do Gdańska na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca. Turniej mężczyzn wygrali Michał Szust i Maciej Kuliński z UMCS Lublin. Zwycięstwo w turnieju kobiet zapewniła sobie para Agnieszka Krawczyk i Julia Kucner z UJ CM Kraków.

Turniej AMP w siatkówce plażowej – półfinał C odbył się w dniach 24-26 maja 2022 roku. Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie wspierało Miasto Lublin, które stanie się Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Partnerem lubelskich zawodów było Lotto.  Impreza została przeprowadzona w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia AZS Lublin. Zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Politechnika Lubelska.

– Poziom lubelskiego turnieju był wysoki. Nie można żadnego meczu odpuścić, każdy się liczy – mówił Michał Szust. – Były pary, które mogą startować do czołówki turnieju finałowego. Do medali Akademickich Mistrzostw Polski droga jest długa. Najważniejsze to dobrze się bawić – zdradza nam Maciej Kuliński. Reprezentanci UMCS Lublin pojadą do Gdańska jako jedni z faworytów turnieju finałowego AMP.

Z lubelskiego turnieju awans wywalczyły łącznie cztery pary UMCS, po dwie pary AGH Kraków, AWF Kraków, Uniwersytetu Rzeszowskiego i KPU Krosno oraz po jednej z UJ CM Kraków, UMed Lublin i KUL Lublin.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Medaliści AMP w siatkówce plażowej – półfinał C

Kobiety
1. Agnieszka Krawczyk, Julia Kucner (UJ CM Kraków 1)
2. Aleksandra Romaniuk, Dominika Miazga (UMed Lublin 1)
3. Zuzanna Urbańska, Paulina Kłuś (UMCS Lublin 1)

Mężczyźni
1. Michał Szust, Maciej Kuliński (UMCS Lublin 1)
2. Mikołaj Głowacki, Marcin Krawiecki (AGH Kraków 1)
3. Przemysław Stąsiek, Kamil Zaręba (AWF Kraków 2)

Wyniki

Foto: Bartłomiej Wójtowicz i Karol Zienkiewicz