„Liczyłem na podwójną koronę”

0
969

Kamil Majchrzak został mistrzem Polski w grze podwójnej podczas zakończonych w niedzielę w Bytomiu 94. Mistrzostw Polski w tenisie. W turnieju singla mężczyzn reprezentant AZS Łódź zdobył brązowy medal.

W grze podwójnej Kamil grał w parze z Janem Zielińskim. Panowie stoczyli niezwykle zacięty mecz w półfinale z najwyżej rozstawionymi Szymonem Walkówem i Kacprem Żukiem. Po dwóch setach w spotkaniu był remis (7:6, 6:7). O końcowym wyniku miał zdecydować super tie-break, w którym Majchrzak i Zieliński dokonali niemal niemożliwego. Przegrywając 3:8 odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 10:8.

W finale rozegranym tuż po meczu półfinałowym Majchrzak i Zieliński okazali się lepsi od Kamila Gajewskiego i Dominika Nazaruka (OŚ AZS Poznań) 6:3, 6:4. W turnieju singla Kamil Majchrzak w półfinale musiał uznać wyższość Daniela Michalskiego, któremu uległ 5:7, 6:7 i zdobył tym samym brązowy medal. Mistrzem Polski został Kacper Żuk. Trzeba dodać, że w turnieju męskim po raz pierwszy od niepamiętnych czasów wystartowali niemal wszyscy najlepsi polscy tenisiści.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w deblu, bo zrealizowaliśmy z Jankiem Zielińskim nasz plan. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na podwójną koronę, ale w singlu muszę zadowolić się brązowym medalem. Biorąc jednak pod uwagę, że był to mój drugi start po tak długiej przerwie jestem zadowolony z kierunku, w jakim zmierza moja gra. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby się rozkręcić. Dochodzeniu do najwyższego poziomu na pewno będzie sprzyjało rozgrywanie zaciętych meczy, takich jak to półfinałowe spotkanie, które niestety przegrałem. Na pewno jednak wyciągnę wnioski z tej porażki i wrócę silniejszy – podsumował swój start w Bytomiu akademicki mistrz Polski z 2018 i 2019 roku.

Teraz przez tenisistą AZS Łódź udział w kolejnym turnieju cyklu Lotos PZT Polish Tour, który odbędzie się w dniach 24-28 lipca 2020 w Kozerkach.

W turnieju pań do ćwierćfinału dotarła Anna Hertel z OŚ AZS Poznań, przegrywając z późniejszą mistrzynią, Magdą Fręch. Najlepsza polska tenisistka – Magda Linette (OŚ AZS Poznań) w mistrzostwach kraju nie wystartowała, przygotowując się do pierwszych turniejów rangi WTA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj