„63 dni! Wyzwanie” to sportowo-historyczny projekt Akademickiego Związku Sportowego Warszawa. Inicjatywa ma upamiętniać bohaterów Powstania Warszawskiego i przypominać uczestnikom wyzwania przebieg Powstania dzień po dniu.

– Idea jest taka, że będziemy uprawiać sport w tym samym czasie, gdy 76 lat temu w Warszawie bohaterowie Powstania walczyli o wolność. Chcemy oddać sportowy hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego w terminie od 1 sierpnia do 3 października – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

„63 dni! Wyzwanie”, dzięki patronowi akcji – Muzeum Powstania Warszawskiego – będzie jednocześnie lekcją historii, gdyż każdego dnia udostępniane będzie kalendarium Powstania. Z kolei dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Historii zostaną zaprezentowane sylwetki sportowców akademickich, którzy czynnie uczestniczyli w Powstaniu 1944 roku. – Proponujemy także charytatywny cel jakim jest wsparcie materialne Muzeum Powstania Warszawskiego, pamiętając jednocześnie, że uczestnictwo w naszym Wyzwaniu jest bezpłatne – dodaje Jachimiak.

Zgodnie z regulaminem w projekcie może uczestniczyć każdy. W dobie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa miejsce pobytu i uprawiania sportu nie ma znaczenia ze względu na wirtualny charakter komunikacji uczestników z organizatorami.

– W ramach Wyzwania proponujemy uprawianie dowolnych biegów i chodu, jazdy na rowerze, jazdy na wózku inwalidzkim, biegu i chodu z wózkiem dziecięcym, jazdy na rolkach, wioślarstwa, kajakarstwa, czy pływania dowolnym stylem. Najważniejsza jest satysfakcja każdego uczestnika. Czas nie będzie mierzony, liczy się tylko sprostanie sportowemu wyzwaniu, które każdy uczestnik samodzielnie postawi przed sobą – informuje AZS Warszawa. Wszyscy, którzy wezmą udział choćby jednokrotnie w ciągu 63 dni trwania akcji otrzymają pamiątkowy certyfikat z potwierdzonym dystansem.

By wziąć udział w „63 dni! Wyzwanie” należy zarejestrować się na stronie www.63dni.pl, wybrać dyscyplinę, a następnie wystartować, zmierzyć pokonany dystans, udokumentować go zdjęciowo i umieścić dane na swoim profilu. Każdego dnia można wybrać inną dyscyplinę i startować wiele razy. Do „63dni! Wyzwanie” można dołączyć w dowolnym dniu między 1 sierpnia, a 3 października. Zapisy już trwają, a akcja AZS Warszawa wystartuje 1 sierpnia 2020 r. o godzinie „W”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj